Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ezek a régi acél fűtéscsövek...

Md1116 kérdése:

Ezek a régi acél fűtéscsövek külső nyomásra vagy ütésre horpadnak törnek vagy repednek inkább? szűkebbre kellene egy minimálisat, gondoltam megnyomom satuba vagy valahogy

Figyelt kérdés

2014. máj. 18. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megnyomod satuban, akkor oldalirányból szűkebb lesz ugyan, de függőlegesen meg növekedni fog a mérete.
2014. máj. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de megrepedhet ha csak egy minimálisat nyomom meg könnyen repednek?
2014. máj. 18. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem szokott megrepedni. Én már volt, hogy laposra kalapáltam a végét, mert karónak ütöttem le és már csak akkor repedt el hosszában, amikor teljesen lapos volt.
2014. máj. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és ha oldalirányba meghúzom a másik végét befogom valamibe,akkor képes meghajolni vagy eltörne?
2014. máj. 20. 16:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen vastag csövet akarsz hajlítani, de kismértékben általában egy satuba befogva is meglehet törni. Nagyobb méretű (90 fok) hajlításhoz már csőhajlító, vagy lánghegesztő aparát kell, mert különben könnyen megrogyhat, repedhet. Esetleg fél collos cső, egész nagy ívben, hidegen, kézzel is meghajlítható egy nagy átmérőjű csövön, vagy egy üres palackon.
2014. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez egy fűtècső kb 3cm atmerojű ilyen acelcső és ugy gondoltam hogy satuba befogom es kb egy méterre meghuzom oldalirányba hogy meghajoljon kb 45 fokot.csak nem tudom eltorne vagy megrepedne e ennyitől.
2014. máj. 20. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Csőhajlító kell a szép íves meghajlításhoz. Ha simán satuba hajlítod,..főleg hidegen.. be fog törni az íve és csúnya lesz.


Törni nem fog sosem..Ez fekete sima szén-acél,.. nem edzett anyagú.

2014. júl. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!