Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Apró üvegbe ültetett növény?

Apró üvegbe ültetett növény?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan nyakláncot amiben van egy élő növény!

Sajnos nem találtam sehol ilyet, ezért elszántam magam hogy készítek egyet. Szóval van egy kis üvegem, jelenleg földel töltve (képet mellékeltem) aminek magassága: 4 cm, szélessége: 1,5 cm. Akár vízi növény is lehetne és az üveg alján lenne egy kis föld a többi pedig víz. Milyen növény az ami ilyen kicsi marad, és hogyan csináljam hogy ne pusztuljon el?


[link]



2014. máj. 19. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsősorban (és szinte kizárólag) műanyag, mivel az élőlényeknek oxigén kell az életben maradáshoz, amihez nem fogod tudni hozzájuttatni. A kevés föld-sok víz párosítás az üvegedben pedig szerintem mindenképpen pocsolyalé feelinget fog eredményezni, ugyanis a mozgástól állandóan összekeverednek.
2014. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 infomoly válasza:

Azért ne add fel. :-) Szerintem egy próbát megér. Én is megcsinálom majd, csak még idő kell és a kellékek.


Terrarium plant-nek hívják az ilyeneket. És kis gondozással szerintem ellesznek egy darabig. Nem mindegyikhez kell föld.

De írnak rövid gyökerű növénykékről is, pl. mohák.


Itt vannak a leírások, hogyan kell megcsinálni:


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen! :)
2014. máj. 21. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!