Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házilag pl. oszlopos fúrógéppe...

Házilag pl. oszlopos fúrógéppel ki tudok vágni egy 3cm átmérőjü lyukat egy 5mm vastag lemezbe? Van erre valami maró szerszám?

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


de vannak maró fúrószárak is

[link]

2014. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg ilyennel: [link]


-de kell hozzá ez is: [link]

2014. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha sima vasról van szó akkor olajos hűtéssel leglassabb fordulaton ezt bele lehet ereszteni,Én pont ezt a fajtát vettem,centis anyagokat fúrtam vele,egyszer egy rozsdamentes alátétnél kiégettem az egyik lépcső élét(nem néztem rozsdamentesnek az alátétet)

Szóval sima vasba ez simán jó neked

[link]

Vagy bemész a timárvaskereskedésbe és veszel ott méretre adaptert és körkivágót(wiking fejet)kb 5 ezerből megúszod és abból van egy méreted és egy adaptered amihez több méretet is tudsz majd venni a későbbiekben.ezt is hűteni kell olajjal,érdemes.Viszont a lépcsős fúrónak vannak előnyei is .Vagy van egy olcsóbb módszer ha annyira nem számít hogy tökéltes legyen akkor pl 6 fúróval kifurkálod körbe az ívet ,majd fogsz egy hidegvágót(vagy csinálsz egyet) kivágod a lyukak közt hagyott "húsát" és reszelővel ívesre kireszeled vagy kimarod turbómaróval.

2014. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
lépcsős fúrót vékony lemezekhez találták ki, 5mm-es anyagba csak tönkremegy
2014. máj. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 5/5 Képzeld nekem nem ment tönkre!

Tudni kell használni! Én ezt a teszkósat bátran merem ajánlani hozzá,ha vasat fúrsz vele.

Én elég sok lyukat kifúrtam már az enyémmel,és centis anyagot is megcsináltam(két oldalról),ennek ha olajozod rendesen és lassú fordulatot használsz és nem folyamatosan nyomod neki akkor nagyon sokat kibír,és jó is lesz a lyukad.

2014. máj. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!