Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ezek alapján a Forrasztópiszto...

Ezek alapján a Forrasztópisztolyom vagy a hozzá használ ón a rossz?

Figyelt kérdés

nos olyan problémám van hogy hangszóró kábeleket, rca és jack kábeleket akartam összeforrasztani mert elromlott a házimozim távirányítója és nem tudom átkapcsolni 2.1 módba és nekem ez fontos lenne mert notebookra van rákötve, így fogtam 4 jack to rca kábelt majd a összeszigetelőztem úgy hogy 3 nak az jack vége mellé odaszigetelőztem a 4. rca végét majd összedrótoztam a megfelelő pólusoknál, igen ám de ez nem elég, nem jó ha csak körbeszigetelőzöm mert akkor elmozdul, így forrasztópisztollyal akartam odaforrasztani... régebben a hangfalak dugóját már kibővítettem hogy távolabb tudjam tenni a mélynyomótól őket akkor semmi baj nem volt de most vagy megesz 10 centiket az ón ból a forrasztó úgy hogy csak elfüstöl vagy csak úgy eltűnik az ón a semmibe mint ha elpárologna vagy ha sikerül rácseppentenem a kábelre és a drótra akkor úgy le esik róla mint ha hidegen csak úgy rátettem volna...


két fajta ónom van, egy amit művházban vettem ilyen jövő-menő árusoktól meg egy amit egy tv szerelő ismerősömtől kaptam, ( ez vastagabb kb olyan mint egy grafit ceruza bele, a másik amit az ismerősömtől kaptam az meg kb harmad olyan vastag ) mikor megvettem mindkettővel működött rendesen de most valamiért nem jó...


szerintetek mi lehet a baj?



2014. máj. 28. 10:52
 1/9 cli_hlt válasza:

Több oka lehet.


Az ilyen finomforrasztásra alkalmas ónoknak a belsejében szokott lenni valamilyen ún. folyasztószer. Ez gyakran valamilyen gyanta, az illata elárulja.


Ha neked nem ilyen van, (tehát nincs benne folyasztószer), akkor az ón nehezebben tapad, kásásodik, oxidálódik, és ha köt, akkor is gyakran bizonytalanul. A folyasztószer pont azért van, hogy ezeket megakadályozza.


Elképzelhető, hogy a kábel nem forrsztható, mert pl. alumíniumból van (ez nem valószínű, de láttam már ilyet).


Az is lehet, hogy az ón, amit használsz, ólommentes. Az ilyenek egy picit másképp viselkednek, magasabb hőmérésklet kell nekik.


Azt javaslom, hogy szerezz SnPb 60/40 anyagú, vékony, folyasztószeres (gyantás) forrasztóónt, azzal mennie kell. Ha azzal sem megy, akkor a kábel a hibás.

2014. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A forrasztandó felületeknek tisztáknak, zsír- és oxidmentesnek kell lenniük. Először valamilyen alkohollal, benzinnel szedd le a szigszalag ragacsát, majd un. forrasztózsírral kend be a felületet, ennek el kéne távolítania a maradt szennyeződéseket is. Természetesen a pákára is áll hogy tisztának kell lennie. Ameddig az ón nem terül szét a páka végén addig nem tudsz forrasztani. Régen volt, most nem tudom hogy van e szalmiáktömb amibe bele kellett nyomni a forró pákavéget és az letiszította.
2014. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hogy milyen ón nem tudom, csak azt tudom mondani hogy mikor olvasztom olyan sárgásszürke színű füstje van ami kegyetlen büdös... mindkettő ugyan ilyen ezen a téren...
2014. máj. 28. 11:25
 4/9 A kérdező kommentje:
de épp ezaz amiért kitettem a kérdést, mikor megvettem és megforrasztottam a hangszórókábeleket akkor tökéletesen odaragadt és nem csinálta ezt hogy elfüstölt a semmibe, amit akkor megforrasztottam vele még mindig tökéletes és majdnem egy éve megvan...
2014. máj. 28. 11:26
 5/9 anonim ***** válasza:

" ha sikerül rácseppentenem a kábelre és a drótra"


Itt alapvető hibák vannak... Nem tudsz forrasztani. Mi az, hogy cseppentünk??


"úgy le esik róla mint ha hidegen csak úgy rátettem volna... "


Ráadásul még ismered is a hibádat...


Vegyél forrasztás gyorstalpalót youtube-ról:

http://www.youtube.com/results?search_query=forraszt%C3%A1s


Szigetelőszalag-ragacsos vezetékre és a zsíros vezetékre nem fogsz tudni rendesen forrasztani.

2014. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2014. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az hogy nem hajlandó a forrasztórész külső felén felolvasztani az ónt, csak a belsőnél...
2014. máj. 28. 16:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Koszos az ellenállás huzal. Melegen töröld át egy tiszta, de kukába való nedves ronggyal, majd ónozd, és ezt ismételd párszor.


Mondjuk sokat segít, ha fluxos ónt használsz, amit ha éles pengével elvágsz, úgy néz ki, hogy van valami a közepében (por vagy paszta): [link]

De ha van egy fenyőfa az udvarban, akkor az arról leszedett gyantába is márthatod.

2014. máj. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg azt a "forrasztópisztolyt" felejtsd el, az szär. Vegyél rendes pákát, van vagy 2000 Ft az OBIban.
2014. máj. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!