Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Straus inverteres hegesztő...

Straus inverteres hegesztő otthoni használatra? Eddig még csak jó tapasztalatot olvastam róla, meg rossz véleményt (olyanoktól akik rossznak tartják de nekik nem voolt sosem), de olyat, hogy valaki megvette és megbánta olyat nem találok.

Figyelt kérdés

2014. jan. 31. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer egy heg inverteres szerelő azt mondta, hogy jó,és megbízható gépek ezen strauszok.

De arra figyelj hogy a nagyobb telj. strauss gépek, 16A feletti igényűek, és ez fontos paraméter,hisz egy 25A-es gépet nem tudsz használni külső munkánál ahol csak 10 vagy 16A áll rendelkezésre,mert levágja a kicsi biztit.

2014. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor vedd meg bátran,lehet hogy jó lesz 2-3 évig ha nemsokat használod,én maradok a jó öreg trafónál,tíz éve vettem,akkor volt húsz éves,de még az unokám is hegeszthet vele.
2014. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már szerintem írtam neked egy másik kérdésnél hogy nekem is ez van :)

Nos az elsőnek üzenem hogy nekem is 25 amperos gépem van ,eddig még sehol nem vágta le a biztit,nagyon jó az elektronikája,ezt valahogy megoldották.Kínai a cucc,de ezt pontosan egy jófajta gépről koppintották,és azt kell hogy mondjam hogy jó is megbízható is és erős.A használati útmutatójában le van írva hogy nem ipari felhasználásra,Nos Én ezt már túlléptem vele és még is bírja ,és soha nem is tiltott le.Megjegyzem több mint 10kg a gép,szal nem az a kisebb fajta(olyat nem is vennék mert azok ha tudnak is erősen dolgozni ,azt viszont nem sokáig mert állandóan letilt).

Ha ilyet veszel az árát biztosan visszahozza!

2014. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami a jó öreg trafót illeti :

Az lehet hogy bika,de az már többször verheti le a biztit.

Mivel öreg így lehet hogy később is működni fog,de már nagyobb lesz annak az esélye hogy zárlatos lesz a gép és akkor neagyisten rosszul csinálnak valamit és áramütés lehet a vége.

És a trafó sok áramot zabál,és nem tudsz hozzá használni bázikus bevont elektródát ami sokkal jobb mint a rutilos.

Ebben a strausz gépben jó minden és nem is fogyaszt sokat,Én kíváncsi leszek hogy meddig fogja nálam bírni,mert Én sokat dolgozom vele...

Nekem is volt jó nagy bitang hetrám,örököltem,a belsejét leadtam mert valamiből be kellett ruháznom a jobb gépbe(ja igen a strauszon állíthatod az ampert míg a trafón van 2-3 kapcsolási lehetőség)A váza még mindig megvan,meg is tartom,ha mást nem dísznek,szerettem azzal is dolgozni de beláttam hogy jobban járok az új géppel és így utólag ,azt kell hogy mondjam hogy jól tettem .

2014. febr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Na akkor barátkozzunk a fizikával: se a trafó,se az inverter nem termel energiát,a kettő közül a trafó az ami közel 100%hatásfokkal dolgozik,tehát ha leveri a biztit, az inverter meg nem akkor egyértelmű hogy nagyobb áramerősséggel hegeszt.Ha egy trafó 30 évig nem lett zárlatos,valószínűleg a következő 30 évben sem lesz,sőt egésznapos intenzív használat során is épp csak langyos,pedig ventillátor sincs.Hogy leadtad MÉH-be a jóöreg Hetrát az életed legnagyobb baklövése volt,egyenáramú hegesztésre pedig egyszerűen bekötnék egy Graetz-hidat 200A-s diódákból,megvan egy tizesből,az új Hetrák már így készülnek.Biztileverős hegesztésre meg ottvan a jóöreg 220/380-as Hetra,ami nem egyfázist terhel.
2014. febr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt életem legnagyobb baklövése!!!

A kis gépem sokkal jobb és azon sokkal több mindent tudok hegeszteni(avis) A 60 ezret nekem már rég visszahozta,és sokat használom bevont elektródára is.

Nos ami a trafómat illeti,olyan nincs hogy 30 évig jó volt és még kibír 30 évet....Nos az anyagok elöregednek benne,megsülnek a vezetékek,könnyen jöhet a zárlat és Én láttam hogy milyen volt a jó öreg Hetrám belülről...Én hegesztő vagyok ,Én igényelem azt hogy jó géppel dolgozzak ami minden téren kielégítő!Én sokfajta kis és nagygéppel dolgoztam,a Hetrák otthoni barkácsolásra nagyon jó,de arra már nem hogy igazi varratokat toljál vele,és ez az áramerősség állítása miatt,a másik pedig hogy nem egyenáramú így a bázikusos elektródát sem viszi

2014. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

60 ezerért jó drágán vetted,nekem 35-ért kínálgatták.A Hetra otthoni barkácsgép,hát igen,a legkisebb az otthoni,kb.annyira mint a te invertered,mert egy ipari minőségű inverter,amire még én is azt mondom hogy jó,az olyan 150-nél kezdődik.Javaslom nézd meg a termékkínálatot,elég széles a paletta.De végeredményben az a lényeg,hogy te is elégedett vagy meg én is,ezért nincs is miről beszélni.

[link]

2014. febr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

60 ezerét olyat vettem amivel tudok avizni! :)

Nézegettem a többi gépet is,igen széles a paletta,de ha újonnan ez a gép a 120ezres gépekkel vetekszik(amikat használtan talán 80ért megtudsz venni és akkor is kitudja hogy milyen baja lesz)

Nem tagadom még a centroveld gépeit nézegettem,de ez olcsó is volt és kockáztattam és nem bántam meg.Ugyan ez a gép csak avit nem tud,nos jóval olcsóbb.Annak az árából máshol nem veszel ilyen erősségű gépet,még új trafót sem,pedig azok olcsóbbak.Én kb fél évig nézegettem a hirdetéseket mielött megvettem volna a gépet,jól tudom hogy az igazi gépek 150,de inkább 200 fölött vannak.Én amit vennék azok a Kempynek a gépei,mondjuk olyat ami tudja már a váltó áramot meg az egyenáramot és lehet vele frekit is állítani-ezeknél a fajtáknál a legoccsóbb 150 ezer,de abból próbáltam már és nem voltam elragadtattva,hiába volt nagyobb a masina,valamiért gyengének éreztem .Én azt mondom ha ilyen strausz invertert vesz azzal nem veszít semmit mert az árát kidolgozza és erős is és tudod szabályozni az ampert ami nagyon fontos a jó munkavégzéshez.

2014. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!