Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sürgős, redőnyjavítás, hogyan...

Sürgős, redőnyjavítás, hogyan lehet a redőny leszaladt gurtniját befűzni?

Figyelt kérdés

Leszaladt a redőny, és a gurtnija teljes hosszában lóg a falon. Nem tudom felhúzni a redőnyt.

Műanyag redőnyünk van, a dobja kint van a falon.


Sajnos nincs pénzem szerelőt hívni, ezért kérnék segítséget.


Nő vagyok, de sok mindent már megcsináltam egyedül.

Sajnos nincs más segítségem, egy szerelő már évekkel ezelőtt 5 ezret kért, de most nekem erre nincs pénzem. Más ablak nincs a szobában.


Szerszámosládám van, csavarhúzók, csavarok, fogók stb.

Vennem kellene egy másik gurtnit? Vagy hevedert?


Szerintem le kellene vennem a dob tetejét, és feltekerni kézzel a redőnyt, de aztán hogyan tovább?

Hova kell befűznöm a leszaladt gurtnit?

Vagy elszakadt?

Légyszi valaki segítsen !!!



#javítás #gurtni javítás #gurtni befűzése #redőnygurtni javítása #redőny javítása
2014. máj. 29. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Kint le kell venni a redőny dobozának a fedelét, akkor egyszerűbb feltekerni a redőnyt, utána csak bele kell fűzni a redőny oldalán a gurtnidob nyilásába. Nem egy bonyolult dolog a redőny szerencsére, kérdés hogy miért esett le a redőny, elszakadt a gurtni? Mert akkor nem bitos hogy elég hosszú lesz a maradék.
2014. máj. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha elszakadt akkor azt látod rögtön a gurtni végén mert szét van dörzsölve. Ha ez a probléma akkor később is el fog majd szakadni, ezért meg kéne szüntetni azt a dörzsölődést. Nem biztos hogy lehet, de akkor időben gondolni kell a gurtnicserére.
2014. máj. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek.
2014. máj. 30. 00:07
 4/4 anonim ***** válasza:

A redőny gurtni dobozában van egy orsó test, ahová rögzítve is van egy egyszerű kis csatt segítségével. Le ..és szét kell szedni.

Ekkor először felhúzod a redőnyt, kiakasztod ideiglenesen a gurtni-zsinórt majd rátekered az orsóra. Visszarakod a doboztetőt,majd visszacsavarozod az ablakra.

2014. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!