Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bukó-nyíló ablakot át lehet...

Bukó-nyíló ablakot át lehet alakítani csak nyílóra?

Figyelt kérdés
Bukó-nyíló erkélyajtónk nyitáskor állandóan kiakad. Beállítás után egy darabig jó, majd ismét állítani kell rajta. Mivel én nem értek hozzá, a szakember (nyilván) nem mutatja meg mit kell állítani, a bukó funkciót nem használom, csak nyűg, ezért gondoltam arra, talán létezik megoldás ami megoldja a problémát.
2014. jún. 8. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tekered függőbe a kilincset, csak vízszintesig? Akkor csak a nyíló funkciója van használatban.
2014. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Azt meg lehet próbálni, hogy az állító kart beállítod úgy, hogy nyíló funkció legyen. Ezután leszereled magát az állító kart, ha lehet és többé nem fordulhat elő, hogy valaki átállítja és véletlenül úgy hagyja.
2014. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Épp ez a gond, hogy vízszintesen van a kilincs, nyitom az ajtót, és ezzel együtt bukik is, vagyis a felső sarka is "kiakad"


Második válaszolónak:

Nincs állító kar. A régi ablakunkon volt, ezen már nincs. Ezt kilinccsel állítom, ha vízszintes nyílik, ha függőleges, bukik, illetve a fent leírtak szerint hibásan működik.


Köszönöm, hogy megpróbáltatok segíteni!

2014. jún. 9. 11:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Ott akkor valószínűleg a zárszerkezettel (nem tudom mi a hivatalos neve) van probléma, a bukó funkciót megakadályozó pöcök van elkopva/letörve/elgörbülve vagy hiányzik. Végig kéne nézni az ablak élét, hogy hátha találsz valahol erős kopásra vagy más sérülésre utaló nyomot. Lehet hogy csak ki van lazulva vagy esve az a pöcök, vagy az a nyelv, amire a pöcök feltámaszkodik.
2014. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!