Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villanyszerelés, SÜRGŐS?

Villanyszerelés, SÜRGŐS?

Figyelt kérdés

Így kötöttem be 2 FI relét, ezért így szabályos vagy biztonságos? Mind a 2 ellátja a feladatát? Egyébkén az egyik egy fürdőszobai konnektorhoz megy a másik pedig egy kültéri filagóriához.

[link]

[link]



2014. jún. 11. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, így jó, bár sínnel jobb lett volna. Miért nem használtad a jobb felső sarokban a nulla sínt?
2014. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tényleg :O Ez eszembe se jutott. De már így marad mert szépen visszaraktam a doboz elejét meg elrendeztem benne a vezetékeket. Egyébként köszönöm gyors válaszod! :)
2014. jún. 11. 12:24
 3/9 A kérdező kommentje:
De egyébként jobb így szerintem a wago-val mert így biztos hogy nem lehet megérinteni a fázist.
2014. jún. 11. 12:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, ezért kell a nullát sinre rakni, és nem a fázist.
2014. jún. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van, de sinnel szoktuk összekötni a Fi betápot is egymással. Az egyik bekötési pontra tesszük a betáp vezetéket is. Wagot nem használunk a megszakító táblában, csak csavaros kötést.
2014. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor érdemes szerintetek a wagot sorkapocsra cserélni? Egyébként meghúzgáltam elég erősen a wagos vezetékek és nagyon fixek tartja őket.
2014. jún. 11. 18:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, de a nulla, meg a védőföld már ott van a dobozban gyárilag. A nullát is kösd be oda. A fázisnak meg sorkapcsot tegyél. Ha jól látom MT a fekete elmenő. sajtolj rá érvéghüvelyt, mert csak avval lehet kötni.
2014. jún. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A fekete elmenő kábel 1,5-es tömör réz így nem kell rá érvéghüvely. Akkor a 0-t kössem a jobb felső sarokba levő sínre?
2014. jún. 12. 13:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, de mivel két sínnek kell ott lennie, a másikra meg a védő földelést kell. Akkor a fekete vezetéknek a neve MBCU.
2014. jún. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!