Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az újabbfajta forrasztóhegyeke...

Az újabbfajta forrasztóhegyeket is be kell ónozni használat előtt?

Figyelt kérdés

Vettem egy új pákát. Ennek a végén van egy kék réteg.

Az ilyen újabb típusú hegyeket is be kell ónozni használat előtt?


Másik kérdésem, hogy ti mivel szoktatok nyák lapokat tisztítani. Nem az újakra gondolok, hanem javítóforrasztás esetén. Kontaktspray elég? Úgy tudom azok is alkoholosak. Vagy szerezzek be nagy töménységű alkoholt és a kettőt kombináljam valahogy?



2014. jún. 30. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Én minden pákahegyet eleve úgy teszek el, hogy vastagon be van ónozva. De használat közben úgyis be fogja futni, tehát be fogod ónozni ha nem akarod is :)


Én a nyákot egyszerűen elmosom mosogatóval, ez kellően zsírtalanítja, aztán egy enyhén alkoholos kis vattapamaccsal még áttörlöm. A kontaktspray egyáltalán nem erre való. Izopropil alkoholt amúgy is célszerű tartani, hogy forrasztás után a gyanta/folyasztószer maradványait el tudd távolítani. Egy liter izopropil alkoholt 1000Ft körül szoktam venni, és sokáig elég.

2014. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na írd le pontosan mid van, legjobb lenne ha képet linkelnél.


Gyantát keress. Elektrós alkatrészbótban kapsz.

2014. júl. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!