Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hány furatot készíthetek erre...

Hány furatot készíthetek erre a lemezre?

Figyelt kérdés

Van egy nagyjából 34x34 centis,5 mm vastag acéllemez,ami az esővíz csatorna fedele lenne.

Mivel,hogy rosszul lett elkészítve,a keret és maga a lemez közti rész(ahol lefolyna a víz) folyamatosan eltömődik.


Nagyjából mekkora távolságra helyezzem el rá a leendő furatokat,hogy ne veszítsen túl sokat a "teherbíró képességéből"?(Olyan helyen van,ahol viszonylag sűrűn átmennek rajta az autók,és kellemetlen lenne,ha beszakadna vagy bármi...) Úgy gondoltam,hogy 2-3 sorba lehetne rajta átmérő 20-as furat.


2014. júl. 30. 17:17
 1/2 Ágh Ferenc ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy nem a belsejére kellene furatokat tenni, inkább a széleinél kellene nyílásokat elhelyezni, így kevésbé veszítene a teherbírásából! Szerintem mindegyik oldal középső harmadát kellene úgy eltávolítani, hogy ott elfolyhasson a cucc! Ezek persze lehetnének furatok is!
2014. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez így tényleg jobb ötlet!

Szerintem majd akkor 3-3 furatot készítek oldalanként,így jobban is néz ki,és egyszerűbb is kivitelezni.

2014. júl. 31. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!