Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villanymotorba műszerolaj?...

Villanymotorba műszerolaj? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A kézi felsőmaró gépemben a rugós teleszkóp eléggé szorult már, tulajdonképpen alig lehetett a magasságot állítani, úgyhogy szétszedtem, és bekentem a teleszkópot műszerolajjal. Ám véletlenül a villanymotorba, és az elektromos alkatrészekre is jutott belőle.(A műszerolajos tubusnak az a csőr-szerű műanyag kupakja fogta magát, és leesett, miközben fejjel lefelé tartottam a tubust, nyilván kiömlött a fele a gép házába..) A kérdés, hogy lehet-e ettől baja a gépnek? Elméletileg az olaj ugye nem vezeti az áramot, tehát zárlatot nem kéne okozzon, de nem tudom, hogy nem teheti-e tönkre más módon a gépet.

Illetve, ha baj, hogy odakerült a műszerolaj, mivel tudnám letisztítani? Benzin? (95-ösöm van itthon)


2014. aug. 1. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Én féktisztító spray-vel kezelném igen óvatosan. Amúgy erre lett volna jó a wd 40 az meg max szigetel de elpárolog s megy a motor.
2014. aug. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Amúgy erre lett volna jó a wd 40 az meg max szigetel de elpárolog"

Hát ez az, elpárolog, szóval adtam volna a sz*rnak egy pofont. Nem, műszerolaj az pont erre való lenne, hogy finom mechanikai mozgó alkatrészeket kenj vele, csak hát nem kellett volna a tekercsekre meg az elektronikára kerülnie.. :D

Amúgy bedugtam, járattam egy kicsit, úgy tűnik, nincs baja.. de azért kitisztítom inkább.

2014. aug. 2. 00:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Veszel 1 ampulla denaturált szeszt és szépen elmosod a motort. Ugyan szerintem semmi baja sem lenne így sem de ha ez téged megnyugtat hajrá:)) Gondolj bele a hűtő kompresszor motorja meg a nagy trafók is olajban működnek. A műszerolaj amúgy sem az agresszivitásáról híres.

Villszer

2014. aug. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem foglalkoznék vele hogy olaj került a tekercselésre, mivel az olaj is szigetelő anyag. A zománchuzalon lévő szigetelés amint a neve is mutatja zománc, amit nem old fel az olaj, sőt vannak olyan motorok amelyek olajban állnak, így hűtik őket. Az egyetlen dolog, hogy az olaj összegyüjti a koszt, de ettől csak rondán néz ki, semmi egyéb.
2014. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Hát ha nem okoz gondot, akkor inkább nem sz*rakodok a tisztítással, már dolgoznom kéne vele, ahelyett, hogy szerelgetem.. :)
2014. aug. 2. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!