Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit használjak kerékpár...

Mit használjak kerékpár kenésére (váltó, fogaskerék, áttétek stb)? Műszerolaj jó vagy más kell?

Figyelt kérdés

Eddig az MTB-m mozgó alkatrészeinek kenésére (fék kivételével) mezei műszerolajat használtam.

Kinek mi a véleménye? Jó ez, elég ez vagy kell vmi speciálisabb?



Köszönöm


2012. nov. 3. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Használj WD 40-et. Mindenre jó és még a Decathlonban is lehet kapni. kb 1000 ft ha jól emlékszem.
2012. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

wd40 szerintem letisztítani jó a láncot például

utána gépzsírral kenném be ami megmarad és ad egy tartós védelmet

ahova nem férsz be oda jó a műszer olaj

2012. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a wd40 ide nem jó, mivel híg kimossa azt a kevés kenőanyagot is ami eddig ott volt

a műszerolaj is túl híg

vegyél speciálisan ide kitalált olajat, ez sűrűbb (majdnem mint a méz), de iszonyat jó a kenése, és tartós is, illetve nem csapódik mindenfelé tekerés közben

legjobb:

[link]

2012. nov. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fogaskerekeket meg szükségtelen beolajozni ,mivel a lánc visz rájuk fel elegendő olajat. A zsír meg csak a csapágyozott részekre jó.Láncra láncolaj kell
2012. nov. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez egy rohadt nehéz kérdés...

A műszerolaj elég híg igaz, de viszont elég jól ken de cserébe az első esőben csontszáraz lesz a lánc, de ha karbantartod nem gáz...

A spéci láncolajok kenőképessége tényleg jobb, sokáig rajta marad, de viszont eszméletlenül gyüjti a koszt, pár km poros úton és vakarhatod a fekete dzsuvát, és a felvett sok por és homok hamarabb megöli a láncot-fogas-lánckerekeket...féket ne kenj...a pillangók bronzperselyen csúsznak ami nem igényel kenést, max évente 1x vékonyan!!!!! bekened zsírral, de elég akár 2évente is...azért szoktak meghalni a fékek mert mindenki olajozza ész nélkül, természetesen összegyűlik a kosz és az fékezi, akadályozza a finom mozgást...láncnál is csak a szemekre kenj ésmiután átforgattad párszol alaposan ronggyal töröld át...stb...stb..

2012. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és a wd40et kerüld...sok itt az autószerelő de kevés a bicós...XD
2012. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
wd40 semmi több.
2012. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 claidheamohmor ***** válasza:
WD40 és gépzsír kerülendő. A WD40-nek elhanyagolható a kenőanyagtartalma, cserébe viszont könnyen kimoshatod vele a lánc belsejéből a még meglévőt is. A gépzsír meg nem jut be oda, ahová kéne, viszont a felszedi a port, az eredmény ragacsos, gusztustalan trutymák-bevonat lesz a láncon. ezektől jobb a műszerolaj, de vehetsz erre a célra kitalált láncolajat is. A fogaskerekeket nem kell kenni, amint azt fentebb is írták, a váltó feszítőgörgőinek siklócsapágyait zsírozni szoktam lítiumbázisú zsírral. Kónuszos agyakat, kormánycsapágyat dettó.
2013. jan. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én csapágy zsírral kentem be..
2015. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!