Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Moshatok fürdővízzel?

Moshatok fürdővízzel?

Figyelt kérdés

Van egy 300 literes kádunk.

Arra gondoltam, hogy úgy használnánk, hogy először letusolnánk magunkról a koszt, majd utána áztatnánk magunkat a vízben.


(egy japánban, amerikában már bevett dolog a fürdővízet mosáshoz (akár gépi mosáshoz is átszivattyúzni a kádból))


A következő lépés tehát az volna, hogy a majdnem 40 fokos fürdővíz egyenesen át lenne emelve a mosógépbe, majd ahány mosás kijön belőle azt elintézzük még aznap este. Spórolnánk, mivel nem kellene a gépnek felmelegítenie a vízet, különbenis újrahasznosított vízet használna.


Miután lejárna a mosás, az öblítő és mosóvízet egy klórtablettás tartályba szivattyúznám fel a padláson, majd ezzel öblíteném le a wc-t is néhány napig. (ez az utolsó lépés talán kihagyható)


Előnyök:

Elvileg a ruháknak jót tesz a meleg öblítés

Nem kell a mosógépnek felmelegítenie a vízet

Komfortos fürdésre is felhasználhatjuk a mosásra szánt munkavízet és hőt.


Hátrányok talán:

A ruhák eleve koszos vízben áznának és a mosószer sokmindent semlegesít, de az öblítővíz nem steril vezetékes, hanem használt kádvíz lenne, ami talán a ruhák büdösödését okozhatja. (egyedül emiatt aggódom!) Esetleg ecetes öblítéssel ez kiküszöbölhető.


2014. aug. 6. 16:10
 1/10 anonim válasza:
Szerintem ezzel nem spórolsz mert ha tisztán furdesz meg akkor mi értelme? Ennyi erővel moshatnal simán tiszta vizzel
2014. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

300 liternyi kádvízből kijön 3-5 nagyon extra mosás.

Ilyenkor fel tudnám frissíteni az ágyneműt, takarókat, szőnyegeket hetente. Még a mosogatószivacsokat, konyharuhákat is nyugodtan kimoshatnám, cipőket, függönyöket is.

2014. aug. 6. 16:24
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez hetente egyszer elég nagy luxus lenne szerintem. 2000-3000 forinttal biztosan megdobná a számlákat.


Persze nem tudom megér-e ennyi macerát az, hogy rögtön fürdés után mosni kell, de opciónak jó lehetne.

2014. aug. 6. 16:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Az öblítőt nem csak azért használják, hogy jobb illatú legyen a ruha, hanem hogy rugalmasabb is, ne kelljen vasalni mindent. Biztos láttad már a víz tetejét amiben fürdesz, ott lebeg rajta a lemosott zsír. Az első dolga lesz beülni a ruhába és mivel már nincs mosószer a rendszerben, ott is marad az öblítővel keverve a zsíros szappanhab. Max. áztatásnál tudnám elképzelni, pont nem a tisztázó fázisban.
2014. aug. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szokott lebegni a zsír utánam, főleg ha előtte egy nagyon gyors zuhanyozást is benyomnék.
2014. aug. 6. 19:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocs, akkor félreértettelek. Ha csak úgy áztatnád magad, akkor talán nem olyan vészes a víz minősége.
2014. aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy valamire való mosóprogram körülbelül egy óra hossza.

Ez alatt a kád vized elhűl. Szóval az öblítés már az első program végén is elhűlt vízzel történik. Nem vagy előrébb semmivel...

Inkább úgy spórolj, hogy a tusolás után egyből szállj ki és törölközz meg, és ne engedd tele a 300 literes kádadat hogy ázzál benne. Két mosást 60 liter vízből megúszol, így 240 liter vizet és a melegítéshez használt energiát is megspórolhatod!

Amúgy nem tartom higiénikusnak a fürdővízben való mosást. Még akkor sem, ha megtusolsz előtte. Egy konyharuha ne a fenekem alól kikerült vízben mosódjon és öblítődjön!

2014. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 cernageza válasza:
Nekem szimpatikus a víznek ez a fajta felhasználása, de ki kéne számolni, hogy mennyibe kerül ennek a rendszernek a kiépítése, kádból gépbe, padlásra fel, stb.. Különben jó ötlet. Én a kézmosó vizet akartam egy időbe a vécétartályba vezetni, de azóta sem lett belőle semmi. Eleve így építkezni-csövezni, az már frankó dolog lehet.
2014. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Ha mar lezuhanyoztok, felesleges a kadban azni.

2. Ha mar aztok, a viz kihul, nem marad 40 fokos, pedig vannak olyan bacik, amik semlegesitesehez kell a 60 fokos mosoviz.

3. Ebbol a koncepciobol szerintem egyedul a hasznalt mosoviz es oblitoviz wcben torteno alkalmazasa hasznos.

4. Oblito helyett ne ecetet hasznalj, tonkreteszi a ruhakat egy ido utan a sav.

2014. aug. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, kivéve az ecettel kapcsolatban. Az ecetet nagy hígításban használják öblítésre, még a szaga sem érződik rajta, nem teszi tönkre a ruhát, viszont a maradék lúgokat semlegesíti. Mi kb. 15 éve használjuk. Ne sósavra gondolj.
2014. aug. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!