Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Most kezdem el kiépíteni a...

Most kezdem el kiépíteni a saját kis műhelyemet, milyen eszközöket/szerszámokat javasoltok?

Figyelt kérdés
Apum lassan egy éve elhagyta a családunkat és most kezdtem el a tulajdonomba venni a kisházat, ahol a barkácseszközök vannak. A kérdésem arra irányulna, hogy melyek azok az eszközök/szerszámok, amik nagyon az alapját képezik egy ilyen műhelynek? Szeretek barkácsolni, fémekkel és fával is szoktam bajlódni, illetve egyre jobban vonz a festés, festékszóróval. Utóbbihoz pontosan mi kéne, mi lenne a legjobb? Szeretném olyanná kialakítani a helyet, hogy bármikor bármire tudjak megoldást barkácsolni.

2014. aug. 12. 22:58
 1/2 anonim válasza:
85%

A fa részhez(fontossági sorrendben):

-kézi szerszámok:

kalapács,szorítók(sok),kézi fűrész,vésők,csavarhúzó készlet,francia kulcsok,derékszögű és egyenes vonalzók,T-vonalzók,kézi gyaluk

-kézi gépi eszközök:

fúrógép,dekopírfűrész,rezgőcsiszoló;kézi körfűrész,felsőmaró;szalagcsiszoló

-állványos eszközök:

asztali körfűrész,szalagfűrész,állványos fúró,maró asztal,gérvágó fűrész


persze kellenek csavarok,szögek,fúrószárak,csavarozó hegyek,stb....faragasztó...


a fémekhez a flexet javaslom....egy flex állványt...hegesztő trafó....

nem rossz egy forrasztópáka sem...a szalagcsiszoló szintén használható fémekhez...


a festéshez javaslok egy nagy légszállítású kompresszort,egy airbrush pisztolyt,kezdetnek akril festéket...


Persze sok fa kell...meg egy szép nagy műhely...a dolgokat fontossági sorrendben írtam a csoportokon belül a véleményem alapján....sok sikert!

2014. aug. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Az alap, az egy tisztességes asztal rajta egy jó fajta Magyar nagy satuval. E nélkül egy műhely semmit sem ér.

A többit felsorolta első válasz adó.

(1 állványos köszörű is nagyon fontos)

2014. aug. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!