Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csináltatok már saját magatok...

Csináltatok már saját magatok által készíttetett bútorlapokból konyhabútort pl?

Figyelt kérdés

Most azt találtam ki, h csináltatok lapokat, s megcsinálnék én egy konyhabútort. Mekkora szaktudást igényelne ez szerintetek?

Előre is köszönöm a segítséget.



2014. júl. 24. 00:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Drágább lenne a leves, mint a hús. Járhatóbb út a kapható bútorlapokból csinálni. De az eredmény már rajtad múlik, milyen ügyes vagy.
2014. júl. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A bútorlapot csináltatnád???

Vagy csak méretre vágatnád, és te szerelnéd össze?

Ha precíz vagy és egyszerűt találtál ki, akkor feltétlenül kell sok szaktudás.

De nem 10 forint, amennyit gépekre be kell ruháznod.

Gondold meg.

2014. júl. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*akkor nem feltétlenül kell sok szaktudás...

Ezt akartam írni.

2014. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kicsit belegondoltam, h láttam 2000 körül m2 áron bútorlapokat, s belegondolva az itthoni konyhabútor se sok m2. Méretre vágásuk se olyan sok, s ha egy frankó, egyedit, jót szeretnék, akkor magam csinálnék egyet sztem, egy kis segítséggel meg is lehetne, ha jól meg van tervezve. Most én nem érzem, h miután készek a lapok olyan nagy szaktudást igényelne az elkészítése, főleg, h mi itthon mindig apummal raktunk össze minden bútort, ha vettünk.

Sztem a boltiak többsége se az a nagyon bonyolult, persze, s elég durva áruk van. Ezért gondoltam bele, h egyedi is lenne, meg én mérhetném ki, h mekkorát szeretnék, milyen anyagból stb.


2-es: milyen gépekre gondolsz? Én csavarhúzóra, fúróra, meg ilyen egyszerűbb felszerelésekre gondoltam, amik apum szakmájából adódóan meg is vannak itthon. Ő ilyen gépszerelő/lakatos/vassal foglalkozó emberke, ő lenne a segítségem. :)

2014. júl. 24. 12:17
 5/7 dirtboy ***** válasza:

megcsinálhatod te is,le szabatni leszabatod,ahol kell élzárást is felteteted vagy ha elég neked az élfólia akkor magad is él zárhatod.

fúrógéped gondolom van szóval fatiplivel össze rakhatod.

2014. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5-ös:


Sztem egy jó tervezéssel, meg azokkal az anyagokkal, amiket mondtál sztem meg lehet csinálni. Örülök, h jól gondoltam ezt az egészet most. :)

2014. júl. 24. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán meg lehet csinálni. Én az első bútort egy számítógép asztalt egy barátom javaslatára készítettem el. Ő mondta, hogy vágassam le és szereljem otthon össze. Később a feleségem ösztönzésére, kisebb polcokat, ruhásszekrényeket készítettem. Majd, ahogy belejöttem, komplett konyhabútort, szobabútort. Ma már fenyőből készítem a szekrényeket, asztalokat, ágyakat, stb. Az első szekrényeimnél jártam a boltokat és megnéztem milyen megoldásokkal vannak szerelve. Volt amit a telóval fényképeztem is. Pl. a sarokszekrényt is onnan lestem el, majd átméreteztem a mi igényeinknek. Nagyon sok helyen méretre szabják, élfóliázzák is az általad megjelölt helyeken. Veszel hozzá MDF ajtót és kivetőpánttal felszereled. Első alkalommal egy ismerősömhöz hordtam a kivető pánt kifúrása miatt az ajtót, majd amikor láttam milyen egyszerű, vettem egy hozzá való kivetőpánt fúrót és a fúróba berakva kifúrtam (om) magam. Csak elsőre bonyolult. Nézzél utána a neten, vagy a boltban milyen megoldások léteznek.
2014. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!