Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudom legolcsóbban...

Hogyan tudom legolcsóbban kihozni 18 négyzetméteres vizesblokk vízvezetékeit?

Figyelt kérdés

5 kiállás lenne + bojler, 15-20 méternyi vízvezetékkel.

Csak az anyagár jött ki flexi csővel 50-re bojler nélkül.


(2000 forint egy T idom? és viszonylag olcsó szakboltot néztem....) ehhez képest 200 forint a cső....


szóval 50 ezer csak a cső. Én ezt sokallom egy 18 négyzetméteres kis ideiglenes mosdós, mosogatós, zuhanyozós helyre....


Ki lehet ezt olcsóbban hozni, vagy ez lesz?


2014. aug. 15. 19:02
 1/7 A kérdező kommentje:
T idomból is kell vagy 10, így 20 ezret fizetek ki csak a T idomok miatt.
2014. aug. 15. 19:02
 2/7 A kérdező kommentje:

ugye kiállásonként kell egy T idom, így vehetek belőle 5-öt, plusz a melegvízkör az megint 5.

Egy vagyonba kerül az egész és csak 4-5 évre tervezünk itt lakni.

2014. aug. 15. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Két lehetőség:

1.) Számold át 5 körös osztóval (több cső, kevesebb idom, de + osztó)

2.) Gondolkodj el a 16-1/2"-16 idomok és társaik használatán.

2014. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2014. aug. 15. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Horganyzott acél cső. Olcsó az idom és olcsó maga a cső is,és igen tartós,valamint erős lesz évtizedekig.


Csak melózni kell vele sokat.Menetvágó és állványos csősatu kell hozzá.

2014. aug. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, közben kiderült, hogy elszámoltam magam. Egy olcsóbb áruháznál kedvezőbb kialakítással (újraterveztem) 20-ból is megoldható ugyanez kedvezőbb árakkal. (25-ről vittem le 20-ra az új kialakítással)

De most, hogy megláttam a csaptelepek árait, ismét elborzadtam :D

2014. aug. 16. 00:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ennyi. Nem két fillér, de nem is kell évente újra csinálni.

A horganyzott cső élettartama 20-25 év és utána kuka. Az alupexé minimum 50 év de inkább több.


Csaptelepek terén ajánlom a Sanimixet. Itt mindenki szapulja, de nálunk bevált. Egy ismerősöm javasolta, mert náluk 10 éve ilyen csapok voltak a lakásban. Nálunk már 5 éve vannak fent és az ég világon semmi probléma nem volt még velük. Árban jóval olcsóbb mint egy márkásabb csaptelep, de mégsem az a papírvékony anyagú mint a legtöbb "no-name" kínai csaptelepé.

2014. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!