Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kukáztatok már életetekben?...

Kukáztatok már életetekben? Mi vitt rá? Miket találtatok?

Figyelt kérdés

Egyszer apukám a kuka mellől hozott egy ilyen kis gurulós széket. Vagy 13 éve is megvan, és még jó! Akkor talált már ruhaszárítót, ruhát, és még bőrt is! Abból csináltam egy tolltartót és az is tök jó! Én is mentem egyszer éjjel vele, de nem emlékszem mit találtam. Kacatot nem hoztunk haza, csak olyat amit fel lehet újítani, használni, mert újonnan sokba kerülne stb.

Ja meg egyszer egy ajtót is. Szépen felújította, konyhaajtó lett belőle, jól néz ki! De már nem jár el.

Ti kukáztatok már? Mit találtatok?



2014. aug. 19. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk sosem volt a kuka mellett semmi, benne pedig semmiképpen nem turkálok.

Lomtalanításkor szereztem cuccokat (teljesen jó állapotú üres spirálfüzet, nagyon szép bőrdarabok, könyvek), illetve ha találok a földön egy halom könyvet (arra még volt példa, no. én pedig szeretem őket), azt sem szoktam otthagyni, mindig van közte számomra érdekes :)


Támogatom a még használható dolgok felújítását, megbecsülését. Én a fahulladékunkkal küzdök egy ideje, anno ki kellett cserélni a tetőt, hiába volt jó, mert szigeteltünk, rengeteg lécünk van. Kezdő barkácsoló vagyok, de lelkes, csak az időt sajnálom rá többnyire. De ez már nem válasz a kérdésre még annyira se, mint az első bekezdés...

2014. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Én lomtalanításon 2kukáztam" tavaly a barátnőimmel. De csak brahiból, olyan csajos program gyanánt. És elképesztően jó dolgokat találtunk. Nem vagyok rászorulva, de poénos volt. Egy teljesen használható szovjet junoszty kistévét kukáztam, amit csak át kellett hangolni, mondjuk azért fizettem de megérte, márcsak a retro miatt is :) hogy vegye a csatornákat és azóta a konyhában az a tévé :)

Én elképedtem, hogy lomtalanításnál miket kidobnak az emberek. Egy teljesen jó régi Lehel fagyasztót is elvittünk. Egyetlen szépséghibája volt, be volt ütve egy kicsit az oldala, de semmi. 100%-ig működőképes volt. Csak gyorsan kellett berakni a kocsiba, mert jöttek a tudodkik :)

2014. aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem kukáztam, de sok használható holmit találtam lomtalanításkor, jó szőnyegeket, kispárnákat, konyhai kisszéket is
2014. aug. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem klasszikus kukázás. Bp belvárosában szereztem sitteskonténerből gyönyörű, pecsétes téglát :)
2014. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Amikor az asszony kidobta a slusszkulcsot.
2014. aug. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Igen kukáztam már, egyszer dobtam ki a szemétbe egy sörösdobozt és láttam hogy mennyi fa van ott :D este visszamentünk kocsival hogy jó lesz tüzifának :D másnap bográcsba finom gulyást főztünk :P meg télre jó lessz a kályhába :)
2014. aug. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze, sörösdobozt a sörkollektorhoz. Éjszaka kutyasétáltatásnak álcázva, zseblámpával végigjártam a várost, és összeguberáltam a napi adagot. Kb 20-30 db mindig összejött, azaz 2 nagy reklámzacskónyi.
2014. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is kutyasétáltatásnak álcázva zseblámpával néztem át a kupacokat (kertvárosban ez még könnyebb, este 9 óra után sehol senki nem jár gyalog), vittem haza nagyon sok mindent. Kisasztalt, széket, teljesen jó edényeket. Egyszer egy számítógépet is, azt a szervízben megjavították (venti és táp volt benne rossz és újratelepítették) és évekig használtam, akkor még nem volt elektronikus hulladékbegyűjtés.
2014. aug. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mikor a párommal sétáltunk, kuka tetején ott volt egy majdnem vadonatúj, szinte hibátlan állapotú lapos fehér zománcozott edény. Még mindig használjuk a telken vízmelegítésre. Mai napig nem értem, h miért dobták ki.

Kávéskészletet is találtam még mellette, egy hozzá való nagy tányérral 5 db pohárral, kistányérral. Kifőztük, kifertőtlenítettük és abból isszuk a kávét. Az is szép tejfehér hibátlan cucc. Pedig akkor csak sétálni voltunk! :D

2014. aug. 22. 14:24
 10/10 anonim ***** válasza:
guberáltatok
2014. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!