Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkarton falba lehet...

Gipszkarton falba lehet fúrni? (a többi lent. ) SŰRGŐS

Figyelt kérdés
Elválasztottuk a szobát gipszkartonnal,de nagyon üres a fal. És nem tudom hogy gipszkarton falba lehet e fúrni? Kisebb polcot szeretnék,meg képeket. És a blu tack-et (gyúrma ragasztót) már próbáltam az okleveleket,de leszedi a festéket a falról :-( LÉGYSZI NORMÁLIS VÁLASZOKAT. előre is köszi annak aki segít :-)

2014. aug. 23. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet! Lehet kapni kimondottan gipszkartonba való tiplit! Olyan helyen keress ahol szerelvényeket lehet kapni.
2014. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze lehet. Kimondottan gipszkartonba való tiplit kell használni a polc esetében pl. De fúrásnál tudni kell milyen vastag a fal nehogy átüssön a másik oldalon, tesóm pont így járt annak idején mert elfelejtette hogy az a fal gipszkarton amikor beköltöztek nagyszüleim házába és telibe átfúrta a falat amit még akkor frissen festettem. A gyurmás ragasztó valószínű azért szedi le a festéket mert nem tapadt rá rendesen a festék, szerintem a glettelése lett elszúrva mert a sima gipszkartonon nem igazán marad rajta a festék, előtte glettelni kellett volna.

A gipszkarton ha rendesen meglett csinálva akár nagyobb polcokat is el kell hogy bírjon szóval a fúrás miatt ne aggódj. Ha esetleg tudod hogy a gipszkarton hol lett pontosan a fakeretére rögzítve célszerű odafúrni hogy masszívabb legyen a kispolc mert sajnos vannak olyan gány minőségű gipszkartonok ahonnan egy idő után leesik minden mert eltörik, bár kicsi a valószínűsége ennek, de jó múltkor én is szereztem pár megmaradt gipszkarton maradványokat amiből egy pultot csináltam a konyhánkba és mivel az egyik oldalára kis fadeszkát fúrtam fel hát szépen le is szakadt amikor a félig tele fazekat rátettem még szerencse hogy nem szakadt le telibe mert akkor kárba veszett volna, és mondta is a haverom akitől szereztem hogy az csak burkolónak lett volna jó mert széria hibás ezért is adták el neki áron alul. Ez nekem tanulság volt, de az ilyenre jobb figyelni.

2014. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Ahogy már írták, van gipszkarton tipli. Nehéz szekrényt azért inkább nem raknék gipszkartonra, egy könyvespolcot is több helyen rögzítenék, mint normál fal esetében...
2014. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

van beütős tipli is gipszkartonhoz ez kisebb képekhez alkalmas. Polcot már a tartószerkezetbe érdemes rögzíteni bár ha nem lesz nagy rajta a teher akkor ezt használd

[link]

2014. aug. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)

és amúgy le lett elötte glettelve :)

és nem lesz a polcon túl nagy teher csak az érmeimet szeretném rátenni . azokat már csak kibírja. és mégegyszer KÖSZI

2014. aug. 24. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!