Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet meggátolni, hogy...

Hogyan lehet meggátolni, hogy egy ajtó becsukódjon, ha mi nem akarjuk?

Figyelt kérdés

Az egyik szoba ajtó állandóan becsukódik, pedig szeretném, hogy úgy álljon, ahogy én szeretném. Ha kinyitom, maradjon nyitva, ha becsukom, akkor csukódjon be.

Már kicsit felemeltem a keretből és először damillal, majd spárgával tekertem körbe azt az izét, aminek meg kéne szorulni, hogy ne csukódjon be az ajtó.

Nem tudom a nevét.Itt illeszkedik az ajtó és a keret.

Kérlek, adjatok ötleteket!!



#keret #ajtó #ajtókeret #ajtó csukódás
2014. aug. 24. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyennel: [link]

Mással nem nagyon, mert lóg az ajtó, vagy nincs függőlegesben a keret, emiatt csukódik be mindig.

2014. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
600 ért vettem a barkácsban egy kis kitámasztót.
2014. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Igen! A problémádra a megoldás, olyan egyszerű, mint a faék! :)
2014. aug. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás szó szerint faék az ajtó alá, vagy százforintos boltban kapható műanyag ajtókitámasztó, bár lehet venni méregdrága, figurás dizájnmodelleket is, csak minek. Aminek nem tudod a nevét, az pedig a zsanér.
2014. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rosszul lett betéve,beállítva az ajtó. Nem függőben van,és a súlya miatt csukódik be állandóan.

Ha a zsanérok a menetes,becsavathatós fajták,próbáld meg a fölsőt befele,az alsót kifelé csavarni 1~2 fordulatot.


Jó az ék is,de...ha elfelejted,és hirtelen ráhúzod az ajtól,könnyen leemelheti a zsanérokról,és már dől is el.

2014. aug. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, de nem kitámasztót keresek. Az van.

Ez a spájz ajtó és ott van a hűtő.

Ha a hűtőbe beteszek vagy kiveszek valamit , akkor folyton a hátamra csukódik az ajtó.

Nem tudom minden pillanatban az ajtó kitámasztót odatenni.

olyan megoldást keresek, ami azon segít, ha kinyitom az ajtót, magától nyitva marad.

Valamikor nyikorgott és megolajoztuk. Azóta becsukódik.

De köszi mindenkinek!

2014. aug. 25. 15:09
 7/10 supra01 ***** válasza:

Szia!

Az a probléma, hogy nem függőlegesen van az ajtó tok betéve a helyére. Milyen ajtó? Régi? Új? Utólag beépített? Milyen a pántja? Ha nem tudod fotózd le és mutasd meg!

2014. aug. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon régi ajtó és nem tudom itt a fotót elküldeni.

Nincs rá lehetőség.

2014. aug. 25. 20:31
 9/10 supra01 ***** válasza:

Értem. Ha nagyon régi akkor gondolom a pántja nem becsavarós, hanem be van vésve az ajtólap élébe ill. a tokba. Így nem olyan egyszerű a dolog, mert ugye azt kellene, hogy az ajtólap felső részét kifelé tolni az alsót meg befelé, így billentve az ajtólapot, hogy ezáltal megszüntesd az önálló bezáródást.

De, van esetleg más megoldás is.

az ajtólap alsó éle alá kell csavarozni egy kefét, vagy az ajtó élére. Ez nem akadályozza a nyitást, de megakadályozza azt, hogy magától bezáródjon.

2014. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Új ajtó pontatlan beépítése esetén is előfordul az ilyen. Legegyszerűbb megoldás, ha sima akasztós a pánt, leemeled az ajtólapot, a tokon lévő pipapántra ráhajlítasz 1 réteg írólappapírt és visszaakasztod úgy az ajtólapot, hogy a papír a két pánt között maradjon. Szerepe az a papírnak, hogy nagyobb legyen a surlódás a pántrészek mözött és nem csukódik be az ajtó a saját súlyánál fogva. Ha kell, dupla papírvastagságot használj
2014. aug. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!