Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mini esztergát, de milyet?

Mini esztergát, de milyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

mini esztergát szeretnék vásárolni. Ami szóbajöhet, az hobby kategória, 100-200.000 Ft között.

Első sorban a tanulás, másodsorban kis gépalkatrészek, gyűrűk/kerkötők, és más apró dolgok elkészítése lenne a cél.

Anyagokat illetően a fától a titánig, szóval ez necces lehet.

Csak semmi nagyszéria.


Amik eddig felmerültek (tudva, hogy ezek nem profi eszközök):

- [link]

- [link]

- [link]


Látszatra ez mind ugyanaz, csak a színük más, és gondolom kínai.


Új javaslatoknak is nagyon örülök!


Köszönöm!



#barkácsolás #eszterga #kisgép #esztergagép #mini eszterga #hobby eszterga #alkatrész készítés #fémeszterga
2014. szept. 2. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első kínai, a második koreai, a harmadik német. Tulajdonságaikat meg te is látod.
2014. szept. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is ebben a gondban voltam két éve. Bár nekem van műhelyem, és helyem is, így nem volt szükséges a "benchtop" eszterga. Viszont nagy probléma volt, hogy csak egy fázis állt rendelkezésemre.


Végül is én egy jó állapotú E1N esztergát vettem ismerőstől, alkalmi vétel volt 100.000Ft-ért.


https://www.youtube.com/watch?v=yR-mQ5iWuWs


Ez alapján meg tudtam oldani, hogy működjön egy fázisról is gond nélkül. Így Összesen kb 200.000 forintomba került. Viszont nagyon masszív gép, van hűtés is, én teljesen meg vagyok vele elégedve. Ha pedig megvan a 3 fázis, akkor erre nem kell költeni.



A Güde-ről: Nem igazán német. Maga a cég valóban német, viszont csak kereskedelmi cég. Megveszi a kínai gépet, és azt adja el. Csak a saját színeiben.

2014. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én most tartok ott, hogy vásárolnék hobbi célra kisesztergát. Nehéz döntés, hogy vegyek komoly összegért, vagy egy barátom segítségével építsünk egyet. Ha építünk az nem tud mindent, nem lesz gépi előtolás, forgásirányváltás stb. Fontos a kis méret is, de tudom, hogy a masszív vasszerkezet biztosítja a megfelelő pontosságot. A régi és szintúgy drágán kínált használt gépek ránézésre is csak a masszívitást biztosítják -sok esetben berágott prizmával, ha épp olyan a szerkezet. És még választék sincs, mert későn kezdtem keresni. Van ugyan 3 fázisú áramom, de nem kívánok fél tonnás gépet betenni a garázsomba. Van valakinek értelmes javaslata?
2022. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!