Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mekkora áram kel ennek a...

Mekkora áram kel ennek a cekasznak hogy ne égjen el? (lent)

Figyelt kérdés
egy kis melegíttt csinálok amibe kel egy fűtőszál fél kör ívben ez az ív kb 10cm ebe raktam egy 10cm hosszú feltekert (rúgó szerűen) cekaszt mikor adtam neki az áramot egyszerűen elégett ,van nagyobb cekaszom is az megy normálisan 220ról ,de nem kel akkora méretű csak 10cm hosszú kéne ehhez milyen feszültség kel ,hogy ne égjen el csak izzon... a cekasz vastagsága kb1mm

2014. szept. 24. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:

R=U/I, P=UxI, U,I,R ismerete,a "cekasz" az cekász, és abból is van jó néhány fajta a "kb 1mm" az nem meghatározható villamos ipari mennyiség. Tehát: mekkora a cekász keresztmetszete, mennyi a fajlagos ellenállása,mekkora a működtető feszültség?

Villszer

2014. szept. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 puritan ***** válasza:

Mivel úgy gondolom, nem fogsz tudni válaszolni az előttem szóló kérdéseire, a következő, rendkívül egyszerű módszert javasolnám:

Ha van egy 230V-tal rendesen működő fűtőszálad, de neked csak egy kisebb darab kell, akkor ha tegyük fel hogy a felét vágod le, a feszültség is a fele legyen. Ha a harmada kell, akkor a feszültség is a harmada.

Ehhez viszont valami trafóra lesz szükséged....

Még egy tanács.... csak óvatosan a 230V-al, agyoncsapott már néhány embert. A cekasztól meg meg tud gyulladni ez-az. Szóval veszélyes terület...

2014. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!