Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehetne a szobába...

Hogyan lehetne a szobába meleget csinálni?

Figyelt kérdés

Oké, hülyén hangzik a kérdés, és lehet hülyeséget is kérdezek, de egyszerűen olyan rohadt hideg van a panelban, hogy már pulóverben se bírok meglenni. Nem tud valaki, valami 'praktikát'/okosságot arra, hogyan lehetne legalább 2 fokkal melegebbet varázsolni a szobába?


A hősugárzó kicsi, hősugárzó + szoba ventilátor meg sokat fogyaszt, és még mindig nem elég :D A konyhába be tudom gyújtani a gázt, de sajnos nem a konyhába tevékenykedek többet.



2014. szept. 24. 12:41
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az ablakoknál/ajtónál szigetelés nem megoldás, mert jól szigetelnek.
2014. szept. 24. 12:43
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak fizetős megoldást tudok.

1. Több lakó a közös képviselőn keresztül szól a távfűtő műveknek.

2. Saját kiegészítő fűtéssel való befűtés. Én infralámpát szoktam bekapcsolni, persze nem állítom hogy ez a világ legjobb megoldása, csupán nekem vannak ilyen izzóim.

2014. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is panelban lakom és ismerem a problémát. :D Amit előttem javasoltak, hogy több lakó szól a távfűtő műveknek, az halott ügy, mi már nem egyszer próbáltuk. :D

Én úgy oldottam meg hosszútávra, hogy faliszőnyegeket tettem körbe a falakra, persze csak a kisszobában. Mondjuk van vele munka, de megéri, ha sokáig ott fogsz még lakni. Jól szigetel, és fényévekkel olcsóbb, mint ezek az utólagos hőszigetelések. Persze ne ezekre a nagymamás faliszőnyegekre asszociálj, hanem normális szőnyegek, amiket megtart a léc, az enyém pl. rózsaszín meg lila (lány vagyok).

Másrészt meg hüllőket tartok és a melegítőlámpájuk elég jól bemelegíti a szobát. :D Azért állatot ne vegyél a fűtés kedvéért, de ezek a melegítő lámpák elég jól befűtenek. :DD

2014. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor fagyoskodtam anno, akkor egy elektromos melegítő párnát tettem magam alá, két zoknit húztam, harisnyát és egy meleg mamuszt és rétegesen felöltöztem, több pulcsival. Kisebb hidegnél ez is bőven elég. Nálunk fűt a tv, pc is elég rendesen, még fűtés nélkül 25 fok van idebent. Esetleg gyújts meg pár gyertyát is, de persze arra nagyon figyelni kell, főleg egy panelban. Egy infra lámpa is jó megoldás lehet.
2014. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Szinte minden válasz OK, csak Én +toldom azzal beszedegetek 2 dl szilvóriumot 2-3 sörrel! :D (Y)
2014. szept. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Elektromos radiátor.
2014. szept. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#3: nos igen, "a szóljunk, hogy legyen fűtés" halott ügy..szóval telerakom a plafont melegítő lámpával :D


#4: itt jelenleg 19 fok van, és 'sajnos' nem fűt olyan jól a PC, hogy egy kicsit is melegítsen :/

2014. szept. 24. 14:06
 8/20 A kérdező kommentje:
#6: ha lenne pénzem elektromos radiátorra, és annak az üzemeltetésére, akkor nem panelben laknék :D
2014. szept. 24. 14:08
 9/20 anonim ***** válasza:
9%

19 fok már hideg?

Az szép...

Én ott érzem magam igazán jól. Ilyenkor még rövid gatyában vagyok, pólóban.

Nálunk télen sincs ennél több..

Panelban lakom.

2014. szept. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%
Hát nem tudom. Mi ugyan külföldön élünk, de nem tudom elképzelni, hogy akkora kulonbseg lenne árilag. 20euro volt a radiátor, a villanyszamlank pedig nem valtozott, pedig kettőt is használunk.
2014. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!