Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehetne a szobába...

Hogyan lehetne a szobába meleget csinálni?

Figyelt kérdés

Oké, hülyén hangzik a kérdés, és lehet hülyeséget is kérdezek, de egyszerűen olyan rohadt hideg van a panelban, hogy már pulóverben se bírok meglenni. Nem tud valaki, valami 'praktikát'/okosságot arra, hogyan lehetne legalább 2 fokkal melegebbet varázsolni a szobába?


A hősugárzó kicsi, hősugárzó + szoba ventilátor meg sokat fogyaszt, és még mindig nem elég :D A konyhába be tudom gyújtani a gázt, de sajnos nem a konyhába tevékenykedek többet.



2014. szept. 24. 12:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
addig míg nem kapcsolják be a fűtést, nemigen tudsz semmit sem tenni. igyál sok meleg teát, öltözz fel. de ha nincs nyitva az ablak nincs olyan hideg bent. én is panelban lakom.. mi lesz veled a télen? :)
2014. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Amíg a gép előtt ül az ember, elég egyszerű. Írták a melegítőpárnát, no azt én nagyon szeretem. Alig fogyaszt, de mivel rajta ülök, jól átmelegít :)


Egyébként olajradiátort használunk, az természetesen pénzbe van, de a kényelemmel sokszor ez a helyzet.


Azt tudom, hogy az embereknek más a hőérzetük és igényeik, abba én nem kötnék bele. Viszont ha az ember szegény, akkor bírja ki a "hideget". Annyira nem nehéz, bár egy szint után kényelmetlen. 16 fok alatt kicsit morc leszek, 13 alatt fázom, de laktam már 8 fokban is (fűtés nem volt, kint pedig fagyott, de a vályog még tartotta magát egy ideig).

A hőmérséklet olyan, hogy apró trükkök nem segítenek rajta, csak a testünk átmelegítésével tudjuk olcsóbban megoldani a dolgot, amikor a szoba nem sokat melegszik, de nekünk jobb. Mondtam már a felöltözést? 19 fok olyan meleg, hogy nem hiszem, hogy egy vastag pulóverben reális fázni... Nekem a tornázás is jó. Amikor még nem volt szigetelve a ház és a maxon tolt cserépkályha ellenére dér volt a szobámban, a végén már kimentem sétálni a hóba, az is felmelegített, a mozgás nekem különösen sok hőt fejleszt :)

2014. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

#9: igen, 19 fok már hideg, főleg ha az emberen nincs súlyfelesleg...


#10: 20 euró? :O küldjél akkor belőle :D kicsi, szeretett hazánkban minden drága, még a levegő is


#11: télen kintre felöltözök, bent meg lesz fűtés ;)


#12: este dupla takaró alatt megfagyok; napközben dupla pulcsi, vastag zokni, vastag papucs, és így is lefagynak a végtagjaim..nagyjából ezt érzem :D

2014. szept. 25. 17:08
 14/20 A kérdező kommentje:
ja egyébként #12: most, hogy mondod, van valahol valami spéci hasfogyasztósmelegítős kütyüm :D egy próbát megér
2014. szept. 25. 17:09
 15/20 anonim ***** válasza:
2014. szept. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem sok egy kicsit az az 1000-2000W?
2014. szept. 26. 10:23
 17/20 anonim ***** válasza:

1-2 kW teljesen normális fogyasztás egy ilyen eszköz esetében. Egy rosszul szigetelt lakás esetében nem is érsz sokat párszáz wattal (annyit a számítógép és a tested együtt ad). Télen pedig esélyed se lenne egy ilyen aprósággal.

Nyilván ha csak keveset kell emelni a hőmérsékleten és tartósan sok az 1-2 kW, akkor nem használod nonstop.

Van 500 wattra tekerhető s termosztátos fűtőeszköz is, ha az kényelmesebb.

2014. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szinte fillérekért lehet olajradiátort venni. Nálunk is megy sajna, mert a párom nem bírja ha hidegben kell aludnia. Lassan a gyereknél is bekapcsolom. Nálunk télen végig megy, mert a távhő kevés, alig van 22-23 fok vele, nálunk meg kell a 26-27.
2014. okt. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Az olajradiátornak se az árával van baj, hanem az üzemeltetési költségével :)
2014. okt. 10. 11:27
 20/20 anonim ***** válasza:
Mint írtam nálunk télen 2 megy folyamatosan éjjelente és nem kifizethetetlen az áram számlánk. Inkább erre költöm mint gyógyszerre.
2014. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!