Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet bútort szintezni?

Hogyan lehet bútort szintezni?

Figyelt kérdés

Van egy olyan problémám, hogy vagy a bútor, amit vettem, vagy a sarok, ahova állítottam (esetleg mindkettő) nem igazán egyenes. Akár 1-2 cm eltérés is lehet a két ajtós szekrény két vége között (megpróbáltam régebben fadarabokkal kiszintezni, nem igazán jött össze).


Ti hogyan állnátok neki a dolognak? Ha jól tudom lehet venni szintezőlábat, itt [ [link] legalábbis találkoztam ezzel a fogalommal. Érdemes ilyet venni?



#bútor #szintezés #szintezőláb
2014. szept. 24. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy olcsó vízszintmérőt (libella) és használd azt.
2014. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van vízszint mérőm, a probléma a bútor beállításával van. Valószínűleg a talaj nincs vízszintben, és azért dőlnek a bútorok össze-vissza.
2014. szept. 25. 02:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt a baj a fadarabokkal? Ez a láb sem tud többet, viszont mind a négy sarok alá kell, esetleg még középre is, és az egész szekrény magasabbra kerül.

Ilyen 1-2 cm-t még akár összehajtogatott újságpapírral is meg lehet oldani, azzal könnyebb a munka, mert ha kicsit magas, akkor széthajtod, kiszakítasz belőle egy kicsit, újra összehajtod és visszateszed. Ha már megvan a pontos magasság, akkor kicserélheted megfelelőre vágott deszkadarabra.

2014. szept. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
összehejtogatott újságpapírral szoktam kiszintezni. vízmértéket sosem használok, mert szinte képtelenség egy ide-oda nyeklő mai szekrényt mindenhol vízbe rakni. lényeg, hogy egyenesen álljon, ne billenjen, és terhelésnél ne előre induljon meg. az ajtókat utána kell beállítani egymáshoz képest a kivetőpántokkal.
2014. szept. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Vegyél mindenképpen olyat a linkeltedből ami a szekrényedhez a legmegfelelőbb. Nálam a panelban ugyanez a helyzet, a hűtő alá is tettem egy 10 centiset egy 50x60-as kis bútorlapon.
2014. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a gond a papírral meg a fadarabokkal, hogyha tologatod a szekrényt, akkor kicsúszik alóla. A sarok felé lejt, és ahhoz, hogy odaférjek a sarok bútorhoz a többi szekrényt el kell tolni az útból. Ha a sarok szekrényt meg nem állítom be elég magasra, akkor a többihez képest túl alacsony lesz. Próbálkoztam már vele, nem jött be, sokkal macerásabb, mint rácsavarozni valamit, aztán azzal szintbe állítani. Egyelőre még agyalok ezen a kérdésen, hogy mi legyen, de nagy a gebasz szerintem a szekrénnyel meg a padlóval is. Olyan, mint az ökörhuggyozás az egész.
2014. szept. 26. 02:13
 7/7 anonim ***** válasza:

miért kellene kell tologatni a szekrényt? egyesévelberakod és beállítod. ha festés miatt eltolod, úgyis mindent elölről kell kezdeni.

szintező láb is megoldás...........

2014. szept. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!