Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy érdemes fát venni,...

Hogy érdemes fát venni, kalodában vagy méteresekbe?

Figyelt kérdés

#oii
2014. szept. 28. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mire kell. A kalodás tüzifával sok gond nincs, mert az már aprítva van, csak meg kell nézni kitől vesszük, mert szeretik középre berakni a rosszakat amit nem látunk.
2014. szept. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az eddigi tapasztalatim szerint megbízható helyről kalodásan jobban megéri venni, mint méterben, vagy kuglizva. Ugyanannyi fa lesz belőle, és nem kerül többe. Csak be kell rakni, és kész.


Ha azonban nem vagy biztos benne, hogy korrekt az eladó, akkor csak méteresen. A szomszédomék mindig egy kóklertől veszik a fát, mert nekik az megbízható, és tavasszal az én 10m3 kalodás fám több volt mint az ő 15m3-ük. De őket nem érdeki, hogy a kaloda közepe majdnem üres, én meg nem koptatom a szám folyton.


Évek óta kalodásan rendelem, ugyanonnan. Eddig még nem csaptak be. Én úgy teszteltem őket, hogy a sarang mellé rendeltem egy kalodát is. Eztán felpakoltam bent, és egy erdei köb méterfát is mellévágtam raktam. Szemre ugyanannyi volt a kettő. A tapasztalatom azt mutatja, hogy 10m3-nél kb fél köbbel kevesebb, mint a méterfa. A méterfát 18.000-ért, a kalodásat meg 20.000-ért veszem.


Ez nettó 20.000 forinttal van többe, viszont nem kell a szabadidőmben a fát vágni, hasogatni. Nem lesz pár zsák kerülgetni való fűrészporom, nem kopik a fűrész, a lánc, nem fogy benzin.


Szóval röviden, az árus korrektségétől függ.

2014. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
raklapos hálós fa miért drágább mint a sima raklapos mit számolnak már rá ?
2014. szept. 29. 09:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a raklapos az csak normál köbméter, a hálós pedig erdei.
2014. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 puritan ***** válasza:

Az nagyon naív kérdés, hogy "mit számolnak még rá?"

Az alapeset az, hogy mindegyik faszállító át akar b..ni. Ha hagyod magad, akár nagyon durván is. Lehetnek kivételek, de ahhoz évek kellenek, amíg egy normálissal összeakad az ember.

Én úgy gondolom, hogy a méteres fával lehet a legkisebb mértékben átverni. Igaz, hogy motorfűrész, meg sok munka kell az összevágásához, de, ha van rá lehetőség, megéri.

2014. okt. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!