Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha elszakadt a műanyag redőnyh...

Ha elszakadt a műanyag redőnyhöz tartozó gurtni, akkor neki merjek állni megjavítani? Ha igen, valaki megtudná mondani hogyan kell szétszedni és összerakni? Néztem szerelőt 9-10e Ft-ért cserélné ki a 2 gurtnit :/

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 19:34
 1/5 anonim válasza:
Elég boszerintem nem bonyolult egyáltalán max a rugóját "felhúzni" meg ha nem a 10es panelben laksz akkor vágj bele. Kis barkácsérzékkel nem lesz nehéz
2014. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szerelők a tokot szívesen szegecselik csavarozás helyett, így kívülről nem lehet hozzáférni.

Áthidaló megoldásként a következőt csináltam, nálam bevált:

A redőny alján levő műanyag ütközőket leszedtem, a furatba zsinórt fűztem, ez lehetővé tette, hogy jobban visszahúzzam a tokba, a zsinórral majd újra ki lehet csalogatni.

A túlzottan visszahúzott redőnynél fent, az ablakkeretnél levágtam a régi hevedert úgy, hogy igen erősen hozzávarrhassam az újat. (minimum hímzőfonal, de jobb a bőrvarró) Természetesen a gurtnivégeket előzetesen megolvasztom, nehogy fejtődni kezdjen. Minthogy ez a rész nem kopik, szükség esetén a varrást felfejtve sokszor cserélhetünk hevedert.

Az új gurtni másik végére egy kb. 1 cm-es hosszanti vágást teszek, ezt lehet beakasztani a visszahúzó szerkezetbe. Nézd meg, a régin hogyan volt, úgy tedd vissza az újat.

A korábban befűzött zsinórokkal visszahúzzuk a redőnyt, felrakjuk az ütközőket és kész.

Jó órabéred lesz, az egész nem tart tíz percig.

2014. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Brandboy válasza:
ha nem sikerülne ..www.trombi.hol.es
2014. okt. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ardienn válasza:

Nem biztos, hogy Nálatok aktuális, de mégis ha valakinek új típusú /külső tokos/gurtnis redőnye van lehet, hogy így kell nála is gurtnit cserélni: felhívni a redőnyöst és 2000 ft kiszállási díj+ 3000 ft szerelési díj 15 perces munkáért, vagy....

1. külső burkoló lemez leszerelése

2. Leengedjuk teljesen a redőnyt

3. Automatárol (az a műanyag cucc, amibe be/kimegy a gurtni a kezünk magasságában) levágjuk a gurtnit, ha még ott van-, ha elszakadt a gurtni, ez kimarad :)

4. A levágott gurtnit kihúzzuk az erkélyre a gurtni bevezetőn keresztül (felül van :) )

5. A tárcsán kb 30 cm gurtnit hagyunk, a többit levágjuk. Visszahajtjuk a régi gurtni végét 4 cmrel, és vágunk 1 cmes hasítékot rá. Ugyanezt megtesszük az új gurtni végével is (kb 2,5×őse az ablak magasságának a gurtni szükséglet 20 cmes tárcsa esetén, nagyobbnal több).

6. Most összefűzzük a régi és új gurtnikat a 2 lyuk segítségével. Ezt érdemes előtte 2 db 15 cmes gurtnin gyakorolni!!!! Oda kell eljutni, hogy mintha 1 gurtnink lenne, tehát lapos, nincs megcsavarodva, csak egy kicsit kiszélesedik az összefűzésnél. Ha ez megvan, öngyújtóval kicsit a szélesedésnél leégetjük, illetve összeolvasztjuk finoman mindenhol az elálló részeket.

7. A gurtni bevezetőn az erkélyre kivezetett hajlított drót segítségével behúzzuk a gurtnit a szobába.

8. Redőny automataba befűzzük a gurtnit-, video a Youtube-on!!!

9. Erkélyen a redőnyrúdat 2 db fém 1 cmes szalag rögzíti a rúd- tárcsa- gurtni feszességet. Na ezeket kiakaszjuk és elkezdjük feltekerni a rudat, illetve annak segítségével a tárcsára hajtjuk a gurtnit addig, amíg kb 20-25 cmer gurtnit tudunk még az automatából magunk felé kihúzni. Ez az az állapot, amikor visszakasztjuk az erkélyen azt a 2 db fém szalagot a redőnyrúdba.

10. Kipróbáljuk a redőnyt. Ha laza a gurtni, vagy nem megy fel teljesen a redőny, akkor még játszunk a fém szalagokkal.

Lehet, hogy bonyolult, de érdemes megpróbálni, persze előtte ismerkedjünk redőnyös weblapon a szakszavakkal!

2014. nov. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én inkább szerelőt hívtam, mert az idegbaj határán voltam!


Kijött, 10-15 perc alatt végzett a szerelő.


Budapesti vagyok, de úgy emlékszek azt mondta vidékre is jár.


06-70/671-6752


H-Roll Árnyékolástechnika

2018. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!