Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerül egy ház hőszige...

Mennyibe kerül egy ház hőszigetelése minőségi anyagokkal?

Figyelt kérdés
Az anyag árára és a munkadíjra gondolok.
2010. jan. 24. 14:12
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
És leírnátok, hogy milyen anyagot használtatok? A lemez, ragasztó, vakolat márkájára gondolok!
2010. jan. 24. 14:13
 2/20 A kérdező kommentje:
Megéri megcsináltatni?
2010. jan. 24. 14:16
 3/20 anonim ***** válasza:

Munkadíj 2000Ft/nm

Anyagárak szórnak, sztem szuperinfóban találsz hirdetést.

Szigetelőanyag vastagságán ne spórolj, az elenyésző része a teljes kiadásnak! Én 20cm-t tettem fel.

2010. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Bocsánat, kicsit off leszek: végre valaki, aki 20 cm-t rakott a házra! Mi is ennyit szeretnénk, de sokan azt mondják, nem érdemes, mert szerintük a tetőn úgyis szökik a meleg. szerintem marhaság, legalább a falakon nem szökik annyi. Ugye, megérte megcsináltatni? Mennyit spóroltok a fűtésen %-ban? Esetleg meg tudod adni, hogy hol kaptátok meg a rendszert? A környékünkön 12 cm a legvastagabb. És a mester neve (gondolom, meg vagytok vele elégedve?) Köszönöm előre is a választ!
2010. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Megérte. Új ház, szóval előző fűtési költséggel nem tudom összehasonlítani, legyen elég annyi, hogy 500m3-re kb 30eFt az éves fűtés! Fával, mondjuk... De legyen 60e! :) Persze a tetőt is szigeteltük 30cm-rel, aljzatot is 10-el.


12cm fölött a gyártókhoz kell fordulnod az anyagért, Nikecell is, Austrotherm is legyártja neked. Nem is fognak csodálkozni a kérésen.


A mesterrel pedig nem vagyok megelégedve, azt hagyjuk.

2010. jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Már nem emlékszem pontosan, ősszel dobtak be hozzánk egy szórólapot és kiszámoltam, hogy nálunk mennyi lenne a házra.

Átlagos 100nm-es, nyeregtetős családi házra, nem is a legvastagabb anyagból munkadíjjal együtt fél millió fölött lett volna.

Egyébként amannyi az anyagköltség, ugyan annyit számolnak fel kb munkadíjra is.

2010. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
75%

5 cmessel elég, mert penészedni fogtok. a haveromék így jártak, 20cm-estől. mi csak 5 cm-essel szigeteltünk, bőven elég.

árak a neten mindenfele vannak, pl. Euroll Hungária Kft. nél sok mindent vehetsz jó áron.

2010. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Haverodék nem a 20cmtől jártak így, hanem az elégtelen szellőzéstől. 20cm jobban szigetel, melegebbek a falak, nem csapódik le rajtuk annyi pára.


Mondjuk pára már 5cm-nél sem csapódik le, de 20cm legalább melegebb, és annyival nem drágább. 5cmt szakember már régen nem javasol. Esetleg kereskedő.

2010. jan. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Egyik barátunknál csak 5 cm van, de penészednek a szobák külső sarkai.

Egy másik barátunknál 6 cm van, nekik is penészedtek a sarkoknál a falak és beszereltettek egy automata szellőzőrendszert a házba. Kb.200ezer volt, de az összes helyiségben méri a páratartalmat és ha kell, automatikusan nyitja a szellőző réseket. Azóta megszűnt náluk a penészedés.

2010. jan. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nincs konkrét tapasztalatom, de több helyről hallottam már azt, hogy ha mondjuk a 20cm-es szigetelés szigetelőképességét 100%-nak vesszük, akkor egy 6-7cm-es szigetelésé ehhez képest kb. 95-96%.

Árban viszont nem 4-5%csupán a különbség. Ez azért elgondolkoztató, hogy megéri-e a vastagabb szigetelés.

2010. jan. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!