Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A 135 fokos kivetőpánttal...

A 135 fokos kivetőpánttal kapcsolatosan lenne egy kérdésem. Mi a válasz az alábbi kérdésre?

Figyelt kérdés
Ilyent használ az ember mondjuk egy sarokszekrénynél, ahol pontosan és precízen 135 fokra lenne szüksége. A kivetőpánt olyan, hogy a körülbelül 135 fokos szög egy csavarral állítható. Ha a csavar laza akkor a legnagyobb a bezárt szög alap állapotban (tehát nem kinyitott ajtónál), és ha a csavar szorítjuk, akkor csökken a szög. Ezért azt gondolnám, hogy ezeket direkt úgy gyártják, hogy laza állapotban picit nagyobb a szög 135 fok, és a csavarral precízen be lehet állítani. Mármost nekem egy olyant adtak, aminek a szöge kisebb mint 135 fok, és a csavarral ez csak csökken, azaz nem tudok rajta 135 fokot beállítani. Jól gondolom, hogy akkor ez egy selejtes darab, és nyugodtan visszavihetem, vagy hülye vagyok, mert ez nem gond és valahogyan megoldható, vagy direkt ilyenre csinálják? Én nagyon sokat gondolkoztam rajta, de nem hiszem, hogy ez normális lenne. A szöget pontosan le tudtam mérni, tényleg kisebb mint 135 fok.

2014. okt. 19. 19:28
 1/3 supra01 ***** válasza:

Szia! Milyen pánt ez?

Itt van amikor ék alakú alátét kell hozzá, az is számít!

2014. okt. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sanyimester ***** válasza:

Minden pánthoz van rajzos beépítési útmutató! Értem, amit leírtál, de mi a probléma? Amikor beszerelted a pántot, nem záródik, marad néhány mm, vagy nem nyílik teljesen? Üresen nem érdemes méregetni a pántokat, mert pl: ha a ráütődő 90fokos lenne, akkor pont megállna a záródás előtt 1 mm-rel ezért kisebb szögűre kell gyártani, mert így húzza be.


küldjél fotót.

2014. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ilyesmiről van szó:

[link]

és egy sarokszekrény ajtajáról van szó, ami pontosan 135 fokban kéne álljon az oldalához képest


ábra nincsen, mert kérésre küldték szétszerelve, ugyanis nem fért volna be az ajtón


ezen a fotón a beállító csavar be van csavarva, ilyenkor a legkisebb a bezárt szög; ha kicsavarom, akkor a legnagyobb, és az én esetemben ez is kisebb mint 135 fok


természetesen arról az állapotról beszélek, amikor az ajtóba van süllyesztve az egyik fele, és a kivetőpánthoz illeszkedő két bútorlap közötti szögről beszélek, ami sarokszekrény esetében pontosan 135 fok kéne legyen


a szöget nem a levegőben mértem le, bár szemre is látszott, de besüllyeszettem az egyik felét az ajtóba és a másik felét pedig kivülről a szekrény oldalához illeszettem függőlegesen úgy, hogy minden csatlakozás illeszkedjen, és alap állapotban a parkettára berajzoltam a vonalat, majd a sarokszekrény elejének vonalát is meghosszabítottam egy egyenes alumínium rúd segítségével és szépen látszott a parkettán, hogy mennyire nem párhuzamosak és hogy kisebb a szög, mint kéne

2014. okt. 20. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!