Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sajnos kilukadt a kályhacső...

Sajnos kilukadt a kályhacső és tűzrakáskor elönti a házat a kiáramló füst, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Arra lettem figyelmes, hogy tűzrakáskor erős füst keletkezik a kályhában, amit nem tudtam mire vélni, ugyanis tavaly még normálisan lehetett benne tüzelni. Aztán rájöttem, hogy a koromkiszedő nyílást korábban

leragasztottam alufóliával, hogy ne áramoljon ott vissza a koromszagú levegő. Ezt eltávolítottam és így már rendesen meggyullad a papír és a fa is. Ezt követően viszont arra lettem figyelmes hogy a kályhacsőből is jön kifelé a füst. Megszondáztam egy darab dróttal, ami legnagyobb meglepetésemre behatolt a csőbe, tehát az évek során elkorrodálódott és kilukadt (kb 10 éve tüzelek benne). Ráadásul pont a 90 fokban görbített és redőzött, két egyenes kályhacsődarabot összekapcsoló rész van kilukadva. Egyenlőre alufóliával próbáltam körbetekerni, majd még vékony vasdróttal is szorosan körbetekertem. Valami jó megoldást tudnátok javasolni? Pl hőálló szigetelőszalag, vagy esetleg vakodtúrásból és vízüvegből, esetleg más anyagból valamilyen tapasztóanyag előállítása. Kencés kitt van még itthon a hűtőben, de az nem hiszem, hogy tűzálló lenne. Lemezkandallóról van szó, amihez egy kicsivel vastagabb fekete cső van, mint egy hagyományos kályhához.



2014. okt. 25. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne kókányold! Még füstmérgezést kapsz!

Szánj rá egy újra pár ezrest. Szabvány könyököt lehet kapni...120,132,vagy 150mm-s.

2014. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ma már lehetőleg ne fűtsél vele ha nem muszáj, holnap meg menj el egy üzletbe valami csak nyitva lesz vasárnap és pár ezerből vegyél új könyököt jobban jársz. Így könnyebben lehet baj, nem ér annyit az egész!
2014. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, csak teljesen pánikba estem és már azt hittem hogy egy új kályhát kell venni. A könyökcső még a táskában is diszkréten elfér a buszon, nem kell mindenféle álcázási trükköt kiötölni.
2014. okt. 25. 21:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Takarítsd ki a kéményt alul, a kisajtón keresztül. Ha sok a korom az aljában, akkor is dől a füst és nincs huzata a kéménynek.
2014. nov. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Alufólia+szilvalekvár megérhet egy szellőztetést, ha nem sikerül :)
2014. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Esprimo Mobile válasza:
Szia Én csöveket és könyököket gyártó cégnél melózok zsírtalanítós és zománc elöállítóként. Sajna az egyre szigorodó veszélyes hulladék kezelési szabályok miatt kb 4-5-éve a hosszú örlési technologiájú jóminöségü zománc helyett, környezetbarátabb instant zománcot örlök ami minöségben sajnos nem versenyképes a régivel. Ne rizikóz ,vegyél egy másik könyököt, és számits rá hogy nem fog bírni 10-évet. Elmondásod alapján azt tippelem neked 132-es ráncos könyökre van szükséged nézz be egy vas boltba vagy tüzépre, vidd magadal a könyököt a biztonság kedvéért, ha a szük és bövégük egymásba megy akkor tutti jót veszel. A kókányolásról anyit, a két zománc réteg kb 820-C-fokon olvad vastagabb mint maga az acél, és mégis átég az egész egy idö után a párszáz fokos füst miatt. Ne használd hosszútávon foldozgatva.
2015. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!