Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mosogató lefolyó folyik ha WC...

Mosogató lefolyó folyik ha WC pumpával nyomom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elég lassan folyik le a víz így gondoltam elkezdem pumpálni hogy megelőzzem a nagyobb bajt.

A gond viszont az, hogy amikor nyomom a pumpát a csövekből/tömítésekből csöpög a víz a mosogató alja is horpad egy kicsit.

A másik kérdésem az lenne hogyan zárjam el a túlfolyó nyílást hogy a lehető legnagyobb nyomást fejtsem ki a pumpával ?

Mosogatószivacsot próbáltam odatartani és nyomni a nyíláshoz, de azon is átjön a víz.


2014. nov. 2. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem egyszerűen nyomni kell, hanem nyomogatni fel-le (lehetőleg gyors tempóban), azaz megmozgatni a feltételezett dugulást. Ha nem megy, akkor inkább a lúgos lefolyó tisztítót használd forró vízzel. Bár egyesek szerint 3-5 liter zubogó forró vizet beleöntve is eredményt érhetsz el. A túlfolyót meg talán tenyérrel vagy valami gumilappal tudod elfedni, miközben a pumpával fel-le rezegtetve pumpálsz. Igazából ez inkább 2 emberes munka.
2014. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen úgy csinálom csak elég félreérthetően írtam le.

Ez is a gond mert ahogy pumpálom le-fel a mosogató alja is behorpad és visszaenged egy kicsit ami gondolom nyomja a csöveket/tömítést és így tud szivárogni.

Lúgosat még nem próbáltam tudnál ajánlani valamilyen konkrét szert ?

2014. nov. 2. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell pumpázni. Elmés valamelyik nagyárúházban a drogéria részletbe és ott leolvasod a céduláról, hogy dugulásgátló. Rá is van rajzolva az eldugott lefolyó. Több fajta is van, csak választani kell. A jobb drogériákban is kapható.
2014. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szedd szét alul a csöveket és mosd el,
2014. nov. 3. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az már megvolt, de továbbra is ilyen.

Még a praktikerből is vettem olyan kézi csőgörényt és megpiszkáltam vele, de semmit nem használt.

Viszont nem lehet messze a dugulás, mert kb. 1.5 liter vizet tudok leönteni úgy, hogy lefollyon normálisan.

Ha a csőrendszerben van a dugulás akkor is használnak ezek a "csodaszerek" ?

2014. nov. 3. 08:21
 6/7 anonim ***** válasza:

van úgy, hogy a szétszedhető rész nincs eldugulva, hanem fölötte a T idomnál, ahol összefolyik a két mosogatóedény és a túlfolyó


ha minden tiszta a szerelhető részen, akkor a lakásnak a vízrendszeri részén támadj! A csőgörényt ott dugd be, ahol a vízcső kiállása van a falból. Forgasd, nyomkodd stb

2014. nov. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A csőben volt/van részleges dugulás.

Egy 5méteres csőgörénnyel sikerült továbbtolni/fellazítani, most már lefolyik 5l víz is.

2 óra hosszáig nyomogattam a spirált mire sikerült áttörni olyan mintha beton lett volna a csőben.

2014. nov. 5. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!