Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha egy radiátorra este feltesz...

Ha egy radiátorra este felteszek egy vízes törölközőt megszáradni mi történik?

Figyelt kérdés
Én azt érzem,hogy lefogja a meleget és többször indul be a fűtés(gázcirkó).Lehetséges ez?
2010. jan. 27. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt, hogy bebüdösödik a törölköző. Nem tudom miért.
2010. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy ne lenne már lehetséges?? Gondolkozz már. Ha letakarod a hőleadó készüléket akkor persze hogy lefogja a meleget. Ezáltal a termosztát kevés hőfokot fog érezni és a gázkazán ki-be kapcsolgat mígnem szétcseszed az egészet. Aztán vehetsz újat 100.000 Ft-ért.
2010. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Vitatkozom az előzőekkel.A száraz levegőjű szobákba azért tesznek párologtató készüléket,mert uyanazon a hőfokon a párás levegőjű szobában melegebbet érzünk,mint a száraz levegőjűben A radiátorra tett vizes törülköző a párologtató szerepét tölti be,tehát melegebbet fogsz érezni.

Kazánnal fűtök,fűtési szeonban a radiátrokon szárítom a ruhákat,de a kazánom nem kapcsol be sűrűbben.

2010. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Az utolsó nagyon nem jól mondja... Nedves levegő esetén jóval kisebb a hőérzet. Ha ráteszed a ruhát száradni a radiátorra, akkor egyrészt párás lesz a levegő, és fázni fogsz, másrészt tényleg nem tudja úgy leadni a hőt.
2010. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

21:40-es


Akkor te is gondolkozzál már! Ha letakarod a hőleadó készüléket akkor kisebb a hőűtbocsátási tényező. Ez eddig stimm? Itt nem a párologtatásról szól, hanem a kérdés az volt hogy többször indul be neki a kazán. Ami egyértelmű hogy miért.

2010. jan. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Fogadtam a férjemmel,hogy nekem van igazam és többször indul a kazán,de nő létemre ugye nem lehet igazam.Ezért tettem fel ezt a kérdést,hátha valaki olyan magyarázatot ad,amit egy FÉRFI is elfogad:)))

Megkérdezthetem,hogy "fiúk vagy lányok" adtátok a válaszokat?

2010. jan. 28. 07:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Férfi, Víz-gáz-kp.fűtésszerelő vagyok. A 21.40-es és a 05.15-ös választ adtam én.
2010. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A páratartalom dolog általában igaz (gondoljunk csak a párás 28 fok, meg a száraz sivatagi 34 fok esetére), de: a termosztátot egyáltalán nem érdekli az ember szubjektív(!) hőérzete, csak a hőmérséklet a páratartalom nélkül!

Ami viszont kevesebb lesz (pontosabban lassabban nő) mert egyszer szerepet játszik a párologtatás, ami folyamatosan hőt von el a környezetből, ez közismert. Másodszor pedig a hősugárzás erős lecsökkenése a letakarás miatt. A radiátorban 60-90 fokos víz kering itt már nagyon jelentős a hősugárzás jelentősége. Annyira, hogy még a száraz törölköző is megfogja. Tehát valóban kevésbé melegszik a helység, vagyis többször fűt. Nem mellesleg saját tapasztalat is.

Szóval a nőnek is lehet néha igaza :) Mondom én férfiként.

2010. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Kazánnal fűtök,fűtési szeonban a radiátrokon szárítom a ruhákat,de a kazánom nem kapcsol be sűrűbben."

Akkor merjünk nagyobbat álmodni! Ha az összes radiátort az utolsó milliméterig jól beburkoljuk jó vizes törölközőkkel, akkor már egyáltalán nem is kell fűteni, olyan ritkán fog bekapcsolni a kazán...:)

Ezt a választ szerintem te sem gondoltad komolyan. Pláne szerelőként.

2010. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó! Én vagyok a szerelő, és azt a választ nem én írtam:-) Bocs, elírtam. A 21.00-ás választ írtam én, és a 05.15-öst. Nézd meg a százalékot, csak véletlenül elírtam. Bocsi mindenkitől.
2010. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!