Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Steel motoros fűrész feljavítá...

NGábor83 kérdése:

Steel motoros fűrész feljavítása. Tippek?

Figyelt kérdés
Hozzám került egy Steel típusú motoros fűrész. Megéleztettem, kipróbáltam és elég erősnek bizonyult a motor. A lánc viszont használhatatlan. 1 órai munkánál nem bírt többet. Hogy érdemes hozzá nyúlni, hogy használható kis gép legyen?

2014. nov. 11. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is kijártam ezt az iskolát...

Vettem egy láncot piacon a Husqarnámra. Egy-igaz talpon száradt-meggyfát bírtam kivágni vele,a feldarabolása már szenvedés volt.

Azóta(két éve)ott lóg a szögön.


Vegyél boltban láncot! Nem mondta aki élezte,hogy egy ouha sz@r?...láthatta a szikrájáról!

2014. nov. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
...puha...
2014. nov. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy a lánc nem bírt többet egy óránál? Kiment az éle, vagy mi? Ennyire rosszak még az ilyen kínaiak sem szoktak lenni, lehet, hogy pl. kavics volt a fába nőve, amit vágtál, vagy szög volt benne.

Amúgy meg, lehet venni új láncot, piacon ilyen kínait is, de szaküzletben komolyat is (bár az annyiba kerül, mint egy ilyen használt fűrész :) .

2014. nov. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kata kata ***** válasza:
Cseréld le a láncot és a vezetőt is minimum egy Oregonra.
2014. nov. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy rentábilis lenne a dolog... A fűrész jelenlegi értéke 5 E körül lehet, ennél többe kerül egy rendes vezetőlemez + lánc. :) Inkább talán venni kell egy-két új piacos láncot, hátha jobb lesz, a kollégám Steel fűrészén is kibírta addig, ameddig a fűrész (na persze mérsékelt, de azért meglehetős ház körüli használattal).


Én egy ugyanilyen fűrészt vettem (más matricával ugyan) 10.500 Ft-ért házaló cigánytól (hogy ne kelljen mindig a sajátomat hurcolni apámhoz 5-10 perces munkák miatt), piacon 12 körül láttam nemrég, összességében egy óra munka után még nem látszik kopás az éleken.

2014. nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Oregon láncot vettem 2000-ért szaküzletben.

Az első 5 percben nyúlt 2 centit. Kicsit meglepődtem.

Megfeszítettem, utána is jól vágott de végeztem a munkával akkor. Úgyhogy majd legközelebb kiderül.

2016. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!