Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Radiátor visszatérő szelepet...

Radiátor visszatérő szelepet ideiglenesen mivel érdemes kiváltani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a hatalmas problémám adódott, hogy váratlanul megadta magát egyik radiátorom visszatérő szelepe. Most gyorsban így késő éjszaka nem tudtam szerezni helyette másikat (meg úgy kb szombat délutánig nem fogok tudni), de volt itthon még tartalékban termosztatikus szelep. Hirtelen ötlettől vezérelve bekötöttem ezt a visszatérő helyére termosztát nélkül, teljesen nyitott állapotban. Szerintetek ez így kibírhatja a hétvégéig, vagy inkább próbáljam meg sima hollandival bekötni, és toldó elemekkel áthidalni a méret különbséget? A radiátor teljesen külön körön van, mindkét oldalán golyós csappal, szóval nagyon nem ázunk el, ha még egyszer szét kell szednem... Köszönöm előre is a segítséget!



2014. nov. 12. 00:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Az egyértelműség kedvéért: a csavarmenetek miatt ugyanúgy tudtam bekötni a visszatérő ágat, ahogy a bemenő ág van. Annyi a különbség, hogy az alsó szelep teljesen nyitva, de amúgy ugyanúgy a radiátor fele mutat.
2014. nov. 12. 00:12
 2/5 anonim ***** válasza:
Különösebb problémát nem okoz, nyugodtan maradhat. Legfeljebb lassabban kering ezen a körön a víz a fordított áramlási irány(torlódás) miatt.
2014. nov. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ!
2014. nov. 12. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Régi szereléseknél nem is szoktak a visszatérőbe elzárót tenni . Egy radiátor meghibásodáslnál ez nagy gondot jelent,mert az egész rendszerről le kell a vizet engedni .
2014. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A rendszernek ez a része nem túl régi, alig 6 éves. Az egész rendszer úgy 20 éves, és a többi részén valóban csak egyszerű hollandik vannak a visszatérő ágon. Amikor a teljes rendszer épült, ezt a helyiséget még nem tudtuk, hogy kell -e majd fűteni, ezért a szakikkal úgy lett megbeszélve, hogy legyen rá lehetőség, a csöveket 1-1 golyós csappal lezárva odavitték a rendeltetési helyére, majd 14 év múlva rákerült a radiátor! :) Viszont az akkoriak már tettek külön visszatérő szelepet, amit a méretkülönbség miatt nem akaródzott annyira hollandira cserélnem. De eddig működött így, holnap estig meg talán lesz alkalmam venni normális visszatérőt. Sajna kénytelen leszek magam megbarkácsolni, mert kb jövő hónap közepéig nem tudnék szakembernek normális időt mondani, amikor otthon is találna...
2014. nov. 14. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!