Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vettem fenyő gerendákat...

Vettem fenyő gerendákat beltéri bútorkészítésre, de "szőrösek" feltéten le kell gyalulnom, vagy csiszolnom, vagy bepácolhatom, beolajozhatom "szőrösen" is?

Figyelt kérdés
2014. nov. 20. 17:28
 1/5 A kérdező kommentje:

rusztikus bútorokat szeretnék készíteni belőle, kép:

[link]

2014. nov. 20. 17:33
 2/5 anonim ***** válasza:
bekenheted, de bútornaak úgy nem lesz az igazi. Egy csiszolást érdemes neki adni, különben szúrni fog, és szálkás leszel. Meg szebben is néz ki egy simább felület szerintem :)
2014. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
zsírőshígítóval beereszted, száradás után átcsiszolod, és fasza lesz arra a célra!
2014. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nem is úgy szőrös amúgy, hanem inkább ilyen bolyhok vannak rajta, talán nem volt elég éles a szerszám amivel vágták, vagy nem tudom. :)
2014. nov. 20. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is fogd a gerendáidat és hagy őket száradni, mielőtt bármilyen beltéri bútort csinálnál belőle! Nem kell neki sok, száraz helyen kb 10 hónap alatt már kezd használhatóvá válni.


A szőröket mindenképpen el kell távolítani, csiszolással, gyalulással.

Ha lakkozod, az is húzhat fel újabb szálakat, így az első beeresztő réteg után is szükség lehet egy finom csiszolásra.

2014. nov. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!