Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy lemezkandallóm, de...

Van egy lemezkandallóm, de nem vízteres, átalakíthatom vízteressé így? (lent részletesen)

Figyelt kérdés

Szóval lemezből van és ki van samottozva. Arra gondoltam, hogy hátul fúrok rá két furatot alul-felül, át a samotton, és bedugok egy rézcsőből hajlított hőcserélőt, a be-kimenetét pedig kidugom a furatokon.


A füst ott elvileg nem mehet ki, mert normál esetben maximum huzatolhat ott a kandalló. A két kis lyukat meg bármikor be tudom hegeszteni ha úgy adódik.


Azért kéne a víztér bele, hogy melegvizet is tudjak vele melegíteni fürdéshez pl, ez rásegítene télen a bojlerre.



2014. nov. 22. 15:04
 1/3 anonim válasza:
nem tudom mennyire lehet jó megoldás utólag vízteressé alakítani egy kandallót, én mindenképp megnézetném egy ebben jártas lakatossal, vagy ami a legjobb ezt a meglévőt eladnám és vennék gyári hőcserélőst, nem játék a fűtés, tudom a pénz nagy úr, de inkább 100ezer plusz költség mint egy ember élet vagy nagyobb kár a régi fűtésben, meglévő fűtésre amúgy se olyan egyszerű rákötni, vagy puffer tartály kell, vagy tágulási tartály plusz 1 db szivattyú, kapcsolók vezérlők stb.
2014. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem működik. így fel tudja forralni a vizet. A vízteres kandallók esetén komoly berendezések gondoskodnak arról, hogy a víz ne forrhasson fel
2014. nov. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

inkább vegyél kész vízteret, van olyan is, de én is inkább másikra szavazok, mert ez az átalakítás komoly dolgokat igényel és nem játék; valamint megvan az oka, hogy miért nem ilyen egyszerű is.

az, hogy leronthatod a kandalló hatásfokát simán,nem melegszik rendesen a vized, vagy szétnyomja egy túlmelegedés, biztonsági rendszer hiánya meg mindenkit veszélyeztet. semmi sem játék.

2014. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!