Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsdamentes acélpenge pirosra...

Rozsdamentes acélpenge pirosra festése?

Figyelt kérdés

Hello!


Valaki aki jártas a témában el tudná mondani lépésről lépésre, hogy egy rozsdamentes acélpengét hogyan lehet tartósan pirosra festeni és mit kell vennem hozzá (pengén kívül, kardhüvelyt használnám utána is)?


A penge #440-es acél:

[link]

[link]


Hasonlónak kéne lennie:

[link]


Keresgéltem neten, de csak régi hűtők meg csövek festegetését találtam.


Köszönöm



2014. dec. 1. 19:35
 1/7 Wadmalac ***** válasza:

1. homokszórás, vagy ha erre nincs lehetőség, kézi felcsiszolás 400-600-as papírral

2. festékboltban érdeklődj alu alapozó festékről. Az savállóhoz is jó. Arra már festhetsz bármilyen akrillal.

2014. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy amcsi céget videókkal és termékekkel de szállítás iszonyat drága és hasonló terméket nem találtam itthon vagy ebay-en így felejtős is lett.


Viszont akkor ha ezeket összedobom akkor fémes hatást érek el? Nem lesz ilyen "leöntött" jellege?


Alapozó: [link]


Zománcfesték: [link]


Az jó ha az alapozó és a zománcfesték egy színű vagy alapozó legyen inkább ezüst, zománc meg piros?

2014. dec. 6. 20:23
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

Hát, ha pisztolyra higítva is még fed, akkor jó.

Piros alá én beige alapozót tennék.

A selyemfényű jó ötlet, jobban eltünteni a festési hibákat, mint a fényes.

2014. dec. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, sajnos ebben az árkategóriában 0,25-ös kiszerelésben csak vörös, fehér és szürke alapozót találtam. Ezek közül melyik lenne a legjobb Bézs helyett?


Illetve autógittel érdemes átmenni csiszolás után, alapozás előtt a pengén és zománcfestés után valami lakk/vaksz szükséges-e?

2014. dec. 10. 20:28
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

"Értem, sajnos ebben az árkategóriában 0,25-ös kiszerelésben csak vörös, fehér és szürke alapozót találtam. Ezek közül melyik lenne a legjobb Bézs helyett?"

A szürkét nem ajánlanám, a többi jó.


"Illetve autógittel érdemes átmenni csiszolás után,"

Nem, az alapozót kellene kicsit vastagabban (két réteg) felvinni és azt finoman vissza lehet csiszolni. Gitt csak nagy hibák kitöltéséhez kellene.

"alapozás előtt a pengén és zománcfestés után valami lakk/vaksz szükséges-e?"

Előtte csak fémtiszta legyen.

Utána nem kell semmi. Csak a metálfestékek kívánják az átlakkozást.

2014. dec. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, amint lesz haladás, képekkel jelentkezem!


-OD

2014. dec. 11. 17:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs haladás?
2021. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!