Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A műanyag ablakpárkány túl...

A műanyag ablakpárkány túl közel van a konvektorhoz, és magasabb fokozaton barnítja a párkány szélét a meleg, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk, előttünk lett új műanyag ablak beszerelve, ez az első tele. A párkány alatt van a konvektor, négyesen már annyira felforrósítja a műanyagot, hogy büdös és barnul, ráadásul a párkány alatt bejön a hideg, mit tennétek? A tulajdonost nem tudom elérni, ezért elsősorban házi praktikák érdekelnének: Betömhetem valahogy a párkány alatti hézagokat (van ott purhab, de nem folytonos), mit tegyek a párkánnyal?
2014. dec. 1. 22:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Valójában a párkánnyal az a gond, hogy túl széles, és nagyon fölélóg a fűtötestnek, kb 8 centivel felette.
2014. dec. 1. 23:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki kell cseréltetni a párkányt mindenképp.. lehetőleg valami kőre, aminek nem árt a meleg.
2014. dec. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alatta pedig - szigetelésként - ki lehet fújni purhabbal.
2014. dec. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rakj közbe valamilyen hőszigetelést. Én egy azbeszt darabbal oldottam meg. Nem szabályszerű és nem is túl látványos, de célszerű.
2014. dec. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A konvektor van olyan messze a faltól, hogy ne kelljen a párkánynak fölé lógnia. HA mégis megteszi, akkor túl szélesre sikeredett. Ki tudod szedni, le tudsz vágni belőle, aztán mehet vissza. A falsíkból elég 2-3 cm-t kilógnia.
2014. dec. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!