Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ti hogyan használjátok a...

Ti hogyan használjátok a bojlert és mennyit fogyaszt úgy?

Figyelt kérdés

Van egy hatalmas, 250 literes kádunk, de csak hetente fogunk benne megfürdeni, amúgy zuhanyozásra (rövidre) mosogatásra, kézmosásra kell melegvíz.


Hogyan tudnám kimaxolni a tervezett 120 literes bojlert (mert sajnos ekkora kádhoz akkora kell), hogy egyébként, a hét többi napján, amikor nem fürdünk, ne legyen lényeges fogyasztása? vegyem le 45 fokra?


2014. dec. 12. 20:21
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
mármint a hét többi napján is "fürdünk" de az rövid zuhany lesz.
2014. dec. 12. 20:21
 2/19 anonim ***** válasza:

mi vettünk a bojlerre időzítőt, naponta két órát fűt, nyáron egyet és az elég az esti tusoláshoz nekünk, a mosogatáshoz a vizet a gázon melegítem. Ha kell melegvíz több, vagy napközben is, akkor kikapcsolom az időzítőt és akkor fűt ameddig le nem kapcsol, vagy én le nem kapcsolom.

Nekem elegem lett az áramszámlából a bojler miatt, ezzel a megoldással meg vagyok elégedve, hátránya, hogy ha kitusoljuk este, vagy reggel, akor napközben a következő 1v.2. órás fűtésig nincs benne melegvíz.

2014. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
* digitális időkapcsoló
2014. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

ez nem rossz módszer :)

mennyivel lett alacsonyabb a villanyszámlátok?

Láttam az aristontól programozható bojlert, lehet, hogy azt kellene megvennem.

2014. dec. 12. 20:46
 5/19 A kérdező kommentje:
Még ami jó lenne az az átfolyós bojler, ami csak akkor fűti a vízet amikor átfolyik rajta, de elég drágák a készülékek és az elektromos hálózat felújítását kívánná.
2014. dec. 12. 20:47
 6/19 anonim ***** válasza:
Akkor lett elegem, amikro 85ezres elszámolás jött ki hóvégén. Általányon voltam, akkor költöztünk össze, nem figyeltem a villanyórát és sokat tudoltunk, mosogattunk folyóvízben, meg nem tudom még mit, de a bojler ugye rá-rá fűtött, tartotta a vízhőt. Mindent lemértem fogyasztásmérővel, mi okozhatta a magas számlát és egyértelműen a bojler volt. Most 9ezer a havi áram számlánk (bojler+sütő+hűtő+kisfogyasztók), előtte kb. 15-16ezerre jött volna ki a havidíj, ha nem változtatok a 85ezres sokk után.
2014. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem hóvégén, hanem évvégén jött ki az elszámolás. Elírtam.
2014. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
értem, és ha volna rá lehetőséged megvennél egy programozható bojlert, vagy inkább valami solar-központi fűtéses megoldást keresnél?
2014. dec. 12. 20:59
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem ismerem őket, nem tudom, mennyivel drágábbak és nem tudom összehasonlítani így a mi "barkács" rendszerünkkel - nekünk ez marad így egyelőre.

Hátha válaszol valaki, akinek olyan van.

2014. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

[link]

30-ból megvan. jó lenne, de félek kevés az a 80 liter a 250 literes kádhoz.

2014. dec. 12. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!