Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vékony tűzifát (gallyfát,...

Vékony tűzifát (gallyfát, léceket) nagy tételben (kb.80-100 m3) mivel érdemes darabolni?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék, hogy mivel lehet 4-12 cm átmérőjű frissen vágott és száraz gallyfát, illetve építőipari fahulladékot (régi gerendák, deszkák, bútorlapok) nagy tételben a legolcsóbban, és leggyorsabban darabolni?

Kb. 80-100 m3-ről lenne szó.


Hintafűrészre gondoltam (bár abba nem fér bele a bútorlap, és a hintázás miatt lassúnak tűnik.)

Körfűrész gallyra állítólag nem a legjobb (rángatja a kezet).

Szalagfűrészre gondoltam, de azt mondják költséges s lap élezése és forrasztások miatt.

Láncfűrészt és kézi fűrészt felejtsük el :)


Amúgy még életemben nem használtam ilyen gépeket, csak most egy kis pénzkeresés miatt muszáj...



2014. dec. 14. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Láncfürésszel aprítom ,az ehhez legyártott speciális fűrész bakon .Igy többet rakok egymásra ,és hullik a kész tűzre való .
2014. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak láncfűrészem van, próbáltuk, de nem vált be. - Benzin, és láncolaj nagyon fogyott, száraznál kiment a fűrészlap éle, ezért kanyarodott a lap, és szorul a fűrész).

Meg sokminden lassítja (tankolás, takarítás, eltömődött részek tisztítása, gyakori láncélezés).

2014. dec. 14. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Én szalagfűrésszel szoktam darabolni. Ha van aki adogatja, akkor gyorsan lehet haladni. Egy lappal sokat össze lehet vágni, és ha nem feszíted be a lapot akkor nem fog elpattanni ( ilyen vékonynál nem lesz gond vele).
2014. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk szalagfűrész van, nem drága azt, legalábbis olcsóbb mint a láncfűrész és gyors is. Élezni és hajtogatni a fogakat otthon is lehet, csak tudás és szerszám kell hozzá. Egy forrasztás sem az a marha nagy tétel. És elég sokat fel lehet vágni, mire elszakad a lap.
2014. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!