Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy 2-2.5 méteres dodekaéder...

Egy 2-2.5 méteres dodekaéder keretet hogyan lenne a legolcsóbb megépíteni? Fa? Aluminiumrúd?

Figyelt kérdés

Ez a dodekaéder:

[link]


Hogy lenne érdemes rögzíteni egymáshoz a rudakat? Hogy tudom megelőzni hogy összeessen az egész?


2014. dec. 15. 21:12
 1/4 Csabesz80 ***** válasza:

Csinálsz 12db (ha jól számolom) ugyanolyan 5-szöget, majd az oldaléleket összedrótozod.


Milyen méretbe kéne? Ha kicsi elég akkor hurkapálcákból könnyen meg tudod csinálni, a méretre vágással sem kell foglalkoznod.

2014. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Csabesz80 ***** válasza:
ja és persze az 5 szögeknél a csúcsokat ragasztod pl pálmatexel.
2014. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Csabesz80 ***** válasza:
bocs, most látom hogy 2-2,5m :(
2014. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Arra gondolok 1 centi vastag alu rúddal kéne kirakni, amiknek a sarkainal meg nemtudom mi lenne, de a szöget ami 72 fok mindenhol, azt egy külön pici mondjuk 10 centis rúddal tartatnám be amiket az adott szög két rúdjához rögzítenék szorítóbilinccsel.


Ez nekem jónak tűnik ha az 1 centi elbírja így önmagát, illetve azt kéne kitalálni hogy rögzítem egymáshoz a rudak végeit.

2014. dec. 16. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!