Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 1 radiátor miért nem megy?

1 radiátor miért nem megy?

Figyelt kérdés
családi ház emeletén 3 radiátorból 1 csak akkor megy ha tűzforróra melegszik a víz normál hőnél hideg. le van légtelenítve ki lett zárva a többi radiátor az ágáról de hiába. ölet ha lenne valakinek. régen működött évről évre elkezdett "leálni"

2015. jan. 19. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez a radiátor biztosan levegős .Ha automata légtelenitő van,zárd el a földszintiek egyik szelepét,ez által itt megszűnik a cirkuláció,és csak az emeleten legyenek nyitva .

Ha jó meleg a viz,érezhetők a radiátorok melegedése .

Tedd a kezed nem működő végére,és ha érzed a melegedést itt,akkor kezd ez is fűteni .Várd meg,a amig az alja is meleg lesz.Ha még ekkor sem indul,akkor az előtte lévőből még zárj el 1 et .Ekkor már olyan gyors lesz a víz áramlása ,hogy sepri a levegőt maga előtt .ha beindul és működik ,akkor ki kell nyitni a többit is .Amelyik nagyon jól fűt azt kevésbé kell kinyitni,hogy az emeleten is nagyobb legyen a viz mozgása .

2015. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Radiátort szereld le, nyomasd át vízzel a csöveket és a radiátort is, valószínű dugulás.
2015. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az utólsó radiátor szokta összegyűjteni a levegőt,és ott a leggyengébb a viz megfordulása is .Nagyon sok iszapnak kellene abban lenni,ha az egész alja már abban lenne .

Le ne szereld,mert semmivel sem jutsz előbbre .

1 voltam .

2015. jan. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Alól van torló?

Azt mozgasd meg.

2015. jan. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3 radiátort is elzártam de semmi változás tavaly az alatt a levőt elzártam megindult egyből utána jó volt. légtelenítettem csak víz jött semmi bubi de semmi. levenni nem fogom az tuti. nem katasztrófa mert be megy annyi meleg meg a kémény is ott megy át az is melegít csak zavar.
2015. jan. 19. 20:35
 6/9 anonim ***** válasza:

2es vagyok, 1es-nek.


Nagyon okos vagy. Más probléma nem is lehet, mint hogy levegős? Ha az lenne, akkor az kijönne a radiátor tetején. Ja és nem iszap van benne, hanem valószínű a radiátor belsejéből leváló darabok, amik valószínű a gyártás során kerültek bele.


Kérdezőnek


Ha nem szeded le, akkor ez nem fog megjavulni. Ha nem értesz hozzá, hívj szerelőt, mindenképp hálózati vizet rákötve a csövekre kell átmosni az egész rendszert, egyesével, a radiátorokat is.


Mondom ezt azért, mivel mi is az új központi fűtéssel és a dunaferr radiátorokkal szívtunk egy évig, amíg néhány radiátor teljesen le nem állt. Jött a szerelő és mondja, hogy levegős. Meg hogy lassan töltsük fel újra a rendszert, stb. Nem hallgattam rá. Elment én meg fogtam az osztó gyűjtőt és kíváncsiságból kitekertem egy szelepet, belenéztem és tele volt valamilyen "darabokkal", nem tudom, milyen anyag. Na egyesével összes radátor le, hálózati víz rá, csöveket átmosni, volt, amelyiket csak 5-6ször rányitva nyomta ki a dugót, ami benne volt.

Azóta tökéletesen működik a rendszer.


De azt csinálsz, amit akarsz.

2015. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ezért írtam a torlót. Nálunk is ez volt,22K- Dunaferr lapradiátorok. A torlónál a lgkisebb a keresztmetszet,és valami kosz kerülhetett bele,.Azóta én minden főtési szezon kezdetekor fogom az imbuszkulcsot(a torlóink ilyenek)és ki~be tekergetem őket. Tudom,nem ez a legjobb megoldás,de ha ott megszorul valami,akkor kimozdítja a nyomás a koszt a ficakból.
2015. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az a baj hogy a radiátor aljánál nincs csap. ha leveszem folyik a víz gondolom. megvárom a tavaszt addig nem bolygatom. köszönöm mindenki válaszát
2015. jan. 20. 18:10
 9/9 A kérdező kommentje:
úgy néz ki rájöttem. ebbe a radiátorba torkollik bele a kiegyenlítő tartály. így átlátva ez a radiátor az egész rendszer szűrője.tehát eldugult tuti. de majd megírom. tavasszal addig nem nyúlok hozzá.
2015. jan. 23. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!