Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beragadt az ajtóm, mert...

Beragadt az ajtóm, mert eltört a zárban valami és csak forog a kilincs. A zárat kulccsal lehet zárni, de nyitni nem, mert azt már nem engedi. Mit tudnék tenni annak érdekében, hogy saját magam ki tudjam nyitni az ajtót?

Figyelt kérdés
Minden szerszám adott, csak nem tudom, hogy hol és hogyan lenne érdemes hozzáfogni. Köszönöm a segítséget!
2015. jan. 20. 10:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Régi, hagyományos szobaajtó zárról van szó.
2015. jan. 20. 10:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Kiszerelni a zárat, felfeszíteni az ajtót, kihívni egy lakatost
2015. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kiszereled a régi zárat és teszel a helyébe egy újat
2015. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindent szedj le amit csak csavar tart, kilincset, fedlapokat. Fogj egy vékony lapos csavarhúzót és nyomd vissza a zárnyelvet, majd lökd be az ajtót.
2015. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült megoldani. Sajnos az ajtó be volt ragadva, mert a kilincs már nem mozgatta többé a nyelvet, pont csukott állapotában ment tönkre, így nem lehetett hozzáférni. A megoldásom az lett, hogy kicsavaroztam és felfeszítettem a fa roncsolása nélkül a fémet, amibe a nyelv csúszik be (kívülről) és így már hozzá tudtam férni a nyelvhez. A nyelvet betolva és az ajtót húzva sikerült megoldani a problémát.
2015. jan. 20. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!