Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tehetek, ha csapunk...

Mit tehetek, ha csapunk először csöpögni kezd, majd elkezd folyni folyamatosan a meleg víz?

Figyelt kérdés
A csapot rohadtul el kell csavarni ahhoz, hogy ne folyjon a víz. Sőt olyan is előfordult már, hogy a mellette lévő csaptelepen engedtünk vizet és a hibásból is csordogálni kezdett a víz.

2015. jan. 22. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen az a csap [link] , akkor először érdemes lenne ellenőrizni a szeleporsót [link] ha lehet, akkor cserélni, ha nem akkor csapcsere.
2015. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hú milyen cikket találtam:

[link]

2015. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Tömítést kell cserélni.

Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor lehet, feleslegesen írom le, és jobb lenne megkérni valakit, hogy mutassa meg.

Ha esetleg mégis egyedül akarsz szórakozni vele, akkor itt egy fotó.

[link]

1. Elzárod a főelzárót, vagy valamilyen elzárót, hogy a meleg víz megnyitásakor se folyjon a csapból.

2. Leveszed a tekerőgombot.

3. Kicsavarod a képen látható (v. hasonló) dolgot, aminek a neve: felsőrész. A középső zöld felirat alatti hatlapú részen lehet megfogni villáskulccsal vagy svédfogóval vagy egyébbel.

4. A legalul látható gumit kell kicserélni. Kiszedés után is elviheted egy szaküzletbe, hogy egy ide való gumit kérsz.

5. Visszafelé az eddigiek.

2015. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad nagyon megszoritani,és akkor sok évig nem lesz vele gond.Most ki kell cserélni a gumi tömitést,vagy a csap betétet .
2015. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Ezt most nem értem.

Rossz a csapod, ezt te is tudod. Mégis mit szeretnél csinálni???


Ki kell cserélni egy újra.

2015. jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Amennyiben hagyomásos tekerős csapod van, akkor a betétet kell kicserélni (pár száz forint) a fentebb leírtak szerint. Ha jól emlékszem, 17-es villáskulccsal kell kitekerni a betétet.

Nő vagyok, de már többször is cseréltem, pár perc az egész.

Ha más, komolyabb gond van, akkor szerelő.

2015. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel itt felesleges egy pár száz Ft-os alkatrészt cserélni, elég egy 25 Ft-os tömítés.
2015. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!