Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az obiban kapható 2. 000-3....

Az obiban kapható 2. 000-3. 000 ft-os laminált parketta nagyon csúszik? Milyen minőségűek az ilyen árfekvésű termékek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 13:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést! 2.000-2.500 ft-ot akartam írni!
2010. febr. 10. 13:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár mi nem az Obiban vettük, hanem a Diego-ban, de kb. ennyiért. Nem csúszik jobban, mint bármelyik másik laminált. Valamennyire igen, de nem veszélyes. Én még sohasem csúsztam el rajta. A minőségről meg még azért nem tudok, mert kb. egy éve raktuk le, tehát majd kiderül. Eddig nincs gond vele. Bár eléggé hideg, szóval szerintem szőnyeg mindenképpen kell rá.
2010. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk hatodik éve van ilyenekkel leburkolva a házban az összes szoba és nem csúszik, meg semmi baj sincs vele, csak a nappaliba bepisilt rá a macska és mire észrevettem, kissé hullámos lett tőle az egyik "csík" vége, ott ahol állt rajta a pisi. Nem feltűnő, de hát nem arra tervezték, hogy a macska éjszaka lepisilje én meg másnap délután vegyem észre.


Kopni nem kopott még sehol, a tök drága ajtóink küszöbjei már okádék állapotban vannak, de a parkettákkal még ott sincs baj, ahol mindig koptatva van, pl. ahol belépünk a szobába.

2010. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A diegot és a bauhaus-ot javasolnám én is, ugyanezért a pénzért magasabb minőséget kapsz.

Nálunk is két szobában (nappali és gyerekszoba) ilyen árfekvésű laminált van, egyik diegos, a másik bauhasos. 7 és 5 éve raktuk le mi magunk. Mindkettőt rendesen gyepáljuk, de nincs rajtuk kopás. Nem csúszik rajta a szőnyeg sem. Egy helyen felpattant a lakk, mert a gyerek odacsapta a fa játékkalapácsát :=), de ez nem mindennapi terhelés. A nappaliban egyszer nyáron nyitva felejtettük az ablakot, persze jött a zápor, mire hazaértünk, úszott a padló. Nyom nélkül kiszáradt! Gondolom, ehhez szerencse is kell, mert pl. sógoréknál egy pohár víz borult ki, azonnal loholtak a ronggyal, de felhólyagzott a lap széle.

2010. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ceri ***** válasza:

Nem csúsznak. A vízre érzékenyek, gyengén nedves ronggyal fel lehet mosni. A laminált parkettáknak van egy kopásállóságot jelző száma, annak alapján válaszd ki a neked megfelelőt. Persze a keményebb felület egy kicsit drágább. guglizzál mielőtt vásárolsz



[link]

2010. febr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is a Diegoban vettük. Tudod kenyeret a kenyérboltból, laminált padlót a szőnyeg boltból. A Diegoban most egyébként nagy leárazások vannak. Nekünk van olyan laminált padló, aminek kb. 1400 ft volt m2-je és egyáltalán nem csúszik. Magas kopásállóságút kell venni.
2010. febr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ott vedd, ahol ugyanazt a minőséget (minden info a csomagoláson) a legjobb áron megkapod. Faerezettet érdemes venni, amin kézzel tapintható erezet van, zokniban ez is csúszik mint mind, de legalább nem olyan kényes a felülete, meg szebb is. Szerintem ebben az árban már nagyon gagyit nem kapsz, én már elég sokat leraktam, igazából az olcsókkal sincs baj, csak padlófűtésnél, mert 2-3 év alatt a hőmozgástól kilazulnak a nútok és csúszkálnak szétfelé. A billenő clickkes rendszernél már ezzel sincs gond.
2010. febr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!