Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rotációs kapa késeinek (cső)...

Rotációs kapa késeinek (cső) tengelyén a kikopott lyukakat hogy lehet felújítani?

Figyelt kérdés

Úgy próbáltam hegeszteni, hogy beledugtam a lyukba egy 10-es bútorcsapot, de az egy másodperc alatt megégett, és mégis belefolyt egy csomó anyag.

A végén kicsit megflexeltem kívülről, a belső felületeket meg csapos köszörűvel takarítottam meg, végül a lyukakat némi reszelés után átfúrtam előbb 10-es, aztán 10,5-ös fúróval. De borzasztóan üt a befolyt anyag miatt, el is viszi a lyukat, a végére a fúró átmérője is lecsökkent 10-es alá...

Úgy nagyjából jó lett végül, de most jönne a másik gép, ehhez szeretnék ötleteket kapni.


2015. febr. 6. 20:49
 1/2 anonim válasza:

nekem egy elég komoly 12 lóerős kapálógépem van, hasonlóképp kikopott a furat ahová a csapszeg megy, gondolom a nagy teljesítmény miatt.

először átfúrtam minden furatot 10mm-ről 12mm-re, és vettem bele új 12-es edzett félig menetes csavarokat, de következő évben megint szétette a furatokat.

most az egészet összehegesztettem, így nem lehet a kapákat külön levenni, csak egyben a hajtás tengelyről, viszont nincs is vele gond, hogy lifegne meg össze-vissza nyiklana az egész.

2015. febr. 7. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A két fix kapa nekem is össze van hegesztve, de a levehető részeket meg a hajtóműből kijövő meghajtó csonkokon lévő csöveket meg kell oldani máshogy.
2015. febr. 7. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!