Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kézi körfűrésznél mennyire...

Kézi körfűrésznél mennyire fontos, hogy a talp milyen anyagból készül?

Figyelt kérdés

van ugye a lemez és az öntött kivitel.

jelenleg ezt néztem ki: [link]


esetleg érdemesebb inkább SKIL-t vagy B&D-t venni hasonló árban? bár azon mind lemez talppal vannak.


Ha bármilyen mást tudtok ajánlani, max.22eFt-ig, azért külön köszönet.


2015. febr. 20. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából nem a lemez, vagy öntött kivitel határozza meg. Komplexebb a kérdés. Nekem van kék Bosch kézi körfűrészem, lemez talppal, ezen kívül van egy korábban vásárolt, libafoszöld Strauss teszkós kézi körfűrészem, (valahova gyorsan kellett, és a teszkó volt legközelebb) szintén lemez talppal. Míg a Bosch gépen pontosan állítható a mélység, vágásszög, vágásszélesség, addig a Strauss össze vissza nyetlik, pontatlan, és vágás közben kilazul a rögzített beállítás, és elmozdul. Mindkettő lemez talp, de míg egyik tele van konstrukciós és anyaghibával, addig a másik tökéletesen működik. A nagy gépem az egy Makita, annak már öntvény talpa van, szintén kifogástalanul működik. Barkács kategóriában viszont inkább tudnám az öntvény talppal kapható gépeket ajánlani, ott kevésbé áll fenn a veszélye hogy a bili anyagminőség gondot okozhat.
2015. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, hasonló meggondolásból kerestem ebben az alsó kategóriában a merevebb megoldást...
2015. febr. 20. 19:53
 3/4 anonim ***** válasza:
B&D és Skilt semmiképpen nem ajánlom, akkor inkább az Extol! Ha esetleg még szánnál rá pár ezer forinttal többet, nézd meg a Maktec gépeket, a Makita gyártja, nagyon jó minőség, csak nem az ipari, hanem a barkács felhasználók részére készülnek. Harmincezer alatt is van kézi körfűrészük, és az, mindegy milyen talppal van szerelve, tutira jól fog működni.
2015. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Maktec-et megnéztem, elég meggyőző...erősen gondolkodok rajta.

Tény, hogy 30e alatt van (29990Ft). :)


köszönöm

2015. febr. 20. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!