Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ma hagyományos izzó cserekor...

Ma hagyományos izzó cserekor az új izzó nem égett hiába kapcsoltam fel, azt hittem hogy az izzó a rossz de átraktam a kamrába ott meg egy régebbi lámpa van abban éget, ötletek?

Figyelt kérdés
, magán az izzó dobozán "Speciális célú lámpák nem alkalmasak háztartási célú helységek megvilágítására, ez akkor ipari izzó gondolom, mi alapján "dönti" el hogy hol éghet hol nem?

2015. febr. 22. 20:15
 1/6 A kérdező kommentje:
igy még nem jártam soha.
2015. febr. 22. 20:16
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már olyan izzót, aminek a menetes része rövidebb volt, ezért becsavaráskor az izzó érintkezője nem érte el a foglalat mélyén lévő érintkezőt. De azt nem tudom hogy ipari izzó volt-e.
2015. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a klasszikus "villanykörté"-ről van szó, ott nincs olyan, hogy ipari, nem ipari. Egyszerűen csak szar lehet a foglalat. Próbáld meg mozgatni benne az égőt, kijjebb, beljebb csavargatva.
2015. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az új villanykörték iszonyatosan gagyik, ráadásul az "alsó" éritkezőjük nem olyan púpos, mint régen.


- Áramtalanítsd az egész lakást

- tekerd ki az izzót

- fogj egy csavarhúzót

- Lehet hogy le kell venni a búrát, hogy hozzáférj

- feszegesd feljebb a foglalat aljában levő rugalmas érintkezőt

- körte vissza

- áram vissza

- lőn világosság

2015. febr. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Speciális célú lámpák nem alkalmasak háztartási célú helységek megvilágítására"


Ez a kiskapu arra, hogy tudjál venni sima 100-as izzót. Rányomják hogy rázkódás, vagy rezgésbiztos, meg ipari, és lehet forgalmazni EU-n belül is.


Egyébként a négyes válaszoló már megírta, mi a hiba. Annyit hozzátennék, hogy nem feltétlen az új izzó a hibás, ha régi a foglalat, a nyelvecske is tud deformálódni.

2015. febr. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megtaláltam otthon az izzó testvérit mert 2 volt belőle. Azzal működik.
2015. febr. 24. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!