Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy asztalos segítségét kérném?

Egy asztalos segítségét kérném?

Figyelt kérdés

Egy asztalos vajon eltudna nekem készíteni egy olyan fogaskereket, mely belül fogazott és összesen 80 foga van.


Létezik ilyen gép, ami ilyen munkákra képes?



2015. febr. 24. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok asztalos. Ha kellően nagy a tervezett fogaskerék, akkor elvben el tudja készíteni. Kis méretben nem megy, mert a farostok könnyen kitörnek. Ha valamilyen gépezethez kellene, akkor más megoldást érdemes keresni, mert nem véletlenül készítenek inkább fogascsapos kerekeket pl. a malmoknál is.
2015. febr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem. Hát sajnos csak fából oldható meg a dolog, mert a 3d-s nyomtatás nagyon drága.


Amúgy a legkisebb ilyen kerék kb 12cm átmérőjű lenne. A fogas csakos megoldás is jó lenne, de hogy csinál kört?

2015. febr. 24. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább egy CNC programozót kérdezz. Egy ilyen maróval szinte mindent el lehet készíteni,inkább maga az anyagválasztás lehet a gond.
2015. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szintén a cnc-t javaslom, és vannak olyan műanyag fajták, amiket meg lehet munkálni ilyen célra, tartósabb is lehet, mint a fa.
2015. febr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszokat. Már csak azt kéne megtudnom, hogy vajon mennyibe kerülne a munka. A 3d-s nyomtatásnál biztos olcsóbb.
2015. febr. 25. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!