Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha a lapszabászaton méretre...

Ha a lapszabászaton méretre vágatott bútorlapokat bevonnám lakkal akkor szép fényes lesz? És ha igen milyen lakkal érdemes?

Figyelt kérdés
2015. febr. 25. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen bútorlapra gondolsz? Forgácslap, mdf lap, vagy rétegelt lemez? Laminált, vagy natúr, vagy fafurnérozott? Sok mindenen múlik ugyanis a lakkos felületkezelhetőség.
2015. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha jól sejtem a laminált lap, fogalmazzunk úgy hogy a sima fehér 18mm-es bútorlap ha jól tudom HDF de nem biztos. Az az egyszerű bútorlap, máshogy nem tudom leírni.
2015. febr. 25. 16:58
 3/9 anonim ***** válasza:
vegyél fényeset, van olyan is.
2015. febr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Laminált, fehér forgácslap. Ennek van több fajtája is, ahogyan az előttem válaszoló írta, fényes változata, és matt változatai kaphatók. A lakk tartósan nem áll meg rajta, mert olyan anyaggal vonják be, amin nehezen tapad meg a szennyeződés (a lakk is pattogni kezd róla egy idő után.)
2015. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tök egyszerű! Bemegek pl az OBI-ba a bútorlapszabászatra és vágatok méretre 18mm-es bútorlapot aminek két oldala fehér és utólag tudom élfóliázni egy vasaló segítségével. Nem tudom mit lehet ezen még komplikálni hogy ilyen meg olyan is van, bútorlap két oldala fehér, ennyi... Ezt ha lelakkoznám akkor fényesebb lenne-e, erre lennék kíváncsi...
2015. febr. 26. 06:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi eddig is segíteni próbáltunk a válaszokkal. Az asztalosnak, ha csak annyit mondasz "bútorlap" az annyi, mint az autószerelőnek a "kocsi" szó, ezer fajtája van, nem fogja tudni belőle, hogy te épp a ford fókuszra gondoltál. Szép fényes lenne lelakkozva, de számolnod kell azzal, hogy a laminált felületen nem áll meg a lakk tartósan. Ha mégis ragaszkodsz a lakkozáshoz, akkor akril, vagy nitro lakkot ajánlok, abból is a fényes változatot. (Bizony, abból is van matt!)
2015. febr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, akkor jobb ha natúr bútorlapot festek át és azt lakkozom le? Mármint arra gondolok amin nincs semmi bevonat csak préselt farost vagy forgács vagy mi az. Én ha bemegyek pl az OBIba és a lapszabászaton azt mondom hogy bútorlapot szeretnék vágatni akkor csak egyre gondolnak mindig és csak annyit kérdeznek hogy milyen színben, mert egyből tudják miről van szó.
2015. febr. 27. 05:49
 8/9 horex ***** válasza:

7

A butórlap sose natúr felületű

Persze azt kérdezik milyen szinű kell. Azt viszont nem értem miért akarod lakkozni

Ha fehéret választasz az is fényes. Bútorlapot még nem hallottam lakkozni

Nem kevered a pozdorja vagy faforgácslappal?

Keress rá a Gugliban a butorlap és pozdorja, faforgácslap nevekre a képeknél

2015. márc. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Arra a bútorlapra gondolok amiből az egyszerűbb szekrények készülnek, két oldala pl fehér és élfóliázzák. Fényeset ahol lakom csak táblában árulnak meg kell vennem az egészet és plusz pénzért bérvágják, a többi kuka, ahol nem fényes van ott csak a méretre vágott mennyiséget kell fizetni, ezért gondoltam hogy azt lakkoznám be ha attól fényes lenne.
2015. márc. 4. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!