Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az almamagot milyen mélyre...

Az almamagot milyen mélyre érdemes vetni, és mi kell hozzá, hogy olyan szép almák legyenek rajta, mint az volt, amiből kivettem a magot?

Figyelt kérdés
Ne makarom, hogy satnyák legyenek. Vagy bízhatok benne, hogy ha ezt elvetem, akkor hasonlóak lesznek? Mit kell tenni, hogy nagy vlószínűséggel szép termése legyen (majd egyszer)

2014. máj. 15. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Oltani. Különben felejtős, hogy olyan lesz, mint amiről szedted.
2014. máj. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

kösz, egyébként erre gondoltam. De nem vagyok egy nagy kertész... majd még utánanézek bővebben

van olyan fánk, ami terem, jó sok alma is van, de mind olyan satnya, aztán még télen is lógnak rajta :)

de van olyan is, ami szép, többféle is, de nem sok

gondoltam, megpróbálom ezeket elültetni

volt ilyen barackkal is, párszor gyönyörű, utána meg kis csesznyék voltak rajta

2014. máj. 15. 11:51
 3/10 A kérdező kommentje:

mármint amit elakarok ültetni, az bolti

ami terem nálunk, pontoisabban egyik rokonnál, az nem olyan fajta, bár azok közt is van, ahogy írtam, elég jó, talán azt is megpróbálom, meg a zöld savanyú almát is, legyen minden féle...

2014. máj. 15. 11:52
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem igazán étem. Ha utánanézel a fajtáknak ás tudod mi kell, az szinte 100% biztonsággal fogja hozni a rá jellemző erőteljességet fa szintjén, mint gyümölcs szinten az elvárást egy oltvány esetében. Egy mag 90%, hogy nem azt fogja örökíteni amit szeretnél, mivel a gyümölcsfákat oltással nemesítik, ha úgy tetszik szaporítják. Vagyis lehet magoncod, de azt tényleg csak akkor érdemes oltásra, ha erőteljes. Attól meg hogy szép nagyra megnő és terem valami savanykás kis ping-pong labdákat 8 év után az nem igazán szerencsés elgondolás, míg veszel 1500-2000 ft-ért egy gyönyörű oltványt ami azt adja amit szeretnél és már a következő évben lesz rajta pár szem.
2014. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem értem ti próbáltatok már magról gyümölcsfát szaporítani!?


Az igaz, hogy kell neki 6-8 év a termésig, de az hogy szart teremjen kb 10% az esélye.

2014. máj. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

kösz szépen a válaszokat

mint mondtam elég kezdő vagyok, így örömmel fogadok minden választ

ez az oltványos dolog érdekes

2014. máj. 15. 15:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Csonthéjas gyümölccsel lehet próbálkozni,ott nagy az esély

hogy olyan lesz .

2014. máj. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, miért kéne 6-8 évet várni az első termésre, amikor elég 1-et is, cserébe +1500 ft-ért. Ha valakinek 6 év előny nem ér meg ennyit, az csak kísérletezgessen. Hátha a jó Isten ad neki 90-100 évet rá.
2014. máj. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem az eredeti fajtát fogja teremni, mivel nem lehet tudni, hogy a beporzást végző rovar (méh) előtte milyen fa virágporával termékenyítette meg az adott fát. Ültetést korábban kellett volna végezni (III.hó), de még most is meg lehet kísérelni. Egyébként ha szeretsz kísérletezni 1 - 2 cm-re vesd el a magokat, a talajt nem kell túlöntözni, de állandóan nedves legyen. A kikelő növényekből egy fát érdemes kinevelni - ez egy új fajta lesz. Hogy ez értékes, vagy nem az szerencse kérdése. A többit érdemes beszemezni, vagy oltani. (a szemzés sokkal egyszerűbb) Ezzel kapcsolatban sok leírást találsz a net-en, - de szerintem ez a legjobb:


[link]


Sok sikert a kertészkedéshez - esetleg az eredményről értesíts!

2014. máj. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a 9. válasz adója sem szakember.

Ültetést írt vetés helyett....

2014. máj. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!